Adaptacja żłobka idzie zgodnie z planem

Milanówek

W budynku przy ul. Warszawskiej w Milanówku trwają prace związane z adaptacja budynku na potrzeby żłobka. Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski podkreśla, że roboty idą zgodnie z planem.

Budynek przy ul. Warszawskiej jest własnością miasta. Pierwotnie planowano przeznaczyć go na cele kulturalne, ale ostatecznie zdecydowano się na ulokowanie w nim… żłobka. Jednak, żeby maluchy mogły z niego skorzystać konieczny okazał się remont. W lipcu władze Milanówka rozstrzygnęły przetarg i wybrały firmę, która zajęła się adaptacją budynku na potrzeby żłobka.

Prace budowalne obejmują m.in. wyburzenie ścian działowych, przebudowę klatki schodowej, skucie uszkodzonych tynków, budowę nowych ścian działowych oraz wykonanie nowych tynków, gładzi, podług oraz wymianę stolarki drzwiowej.

Jak postępują roboty? – Prace związane z przebudową i adaptacją budynku przy ul. Warszawskiej idą pełną parą. Jestem w stałym kontakcie z wykonawcą i osobiście doglądam prac – zaznacza Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Milanowski urząd otrzymał na adaptacje budynku dotację z programu Maluch+. Kwota nie jest mała i wynosi ponad 1,5 mln zł. – Do końca roku prace muszą zostać zakończone, to warunek otrzymania dotacji. Będziemy się wtedy mogli ubiegać o kolejne środki na finansowanie żłobka, łącznie z honorariami opiekunów – podkreśla Remiszewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.