Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Brwinowa

Brwinów

Na poniedziałkowej sesji radni gminy Brwinów udzielili absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu.

Absolutorium czyli pozytywna ocena wykonania przez włodarzy gmin budżetu nie jest nowością. Co roku radni udzielają go (lub nie) burmistrzom, wójtom, zarządowi powiatu i województwa. Nowością w tym roku jest głosowanie nad wotum zaufania i konieczność przedstawienia przez władze gminy raportu o jej stanie.

Tego właśnie dotyczyła dyskusja na poniedziałkowej sesji rady gminy w Brwinowie. Radni pochylili się nad raportem i sprawozdaniami finansowymi. 19 głosami „za” postanowili udzielić absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu. – Po raz pierwszy w historii (nowe przepisy) brwinowscy radni udzielili mi wotum zaufania oraz po raz 9️ absolutorium… Wielkie dzięki za pozytywną ocenę wyników mojej pracy a także wszystkich pracowników Urzędu Gminy Brwinów i gminnych jednostek organizacyjnych, którzy na co dzień pracują dla dobra wspólnego mieszkańców naszej gminy – zaznaczył burmistrz Kosiński.

W najbliższym czasie we wszystkich gminach naszego regionu odbędą się podobne głosowania. Dotyczy to także zarządu powiatu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Brwinowa”

 1. Zer pisze:

  Zdjecie jak I sekretarza

 2. Steny pisze:

  Ciemny lud wszystko kupi szczególnie słodkie gadanie i obietnice.
  Pozdrowienia dla naszego narcyza, mściciela który zawsze ma rację nawet jak gada głupoty.
  Dobrze, że się wyprowadzam z tego smutnego miasta.

  • Brwinowianin pisze:

   Zazdroszczę Ci !
   A gdzie się wyprowadzasz 🙂 ?
   …bo generalnie to całe Mazowsze ma żydowskie władze …no może za wyjątkiem gmin wschodnich , czy np. Serocka, gdzie miasto się rozwija i zmieniło nie do poznania.

   • Tomek pisze:

    Dawaj Brwinowianin na wschód, najlepiej na Kamczatke tam jest super.

    • Brwinowianin pisze:

     nawet nie potrafisz być smieszny kiedy próbujesz być śmieszny

 3. kp pisze:

  brwinowianin, nie zawiódł.

  • Tomi pisze:

   Jaki z niego brwinowianin co robi Brwinowianom na złość? Brednie przyjacielu.

  • Wr pisze:

   Brwinowianin a skąd pochodzi?

 4. PPP pisze:

  Mieszkam w sąsiedniej gminie i zazdroszczę Wam takiego Burmistrza. Miałem okazję współpracować z p Arkadiuszem zanim jeszcze wygrał po raz pierwszy wybory. Tak rzetelnych, pracowitych i uczciwych ludzi trzeba szukać ze świecą …. Wobec barier z jakimi się zmaga, jego osiągnięcia należy uznać za wybitne. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

 5. Brwinowianin.org pisze:

  to jakaś komedia ??? Proponuję Panu Burmistrzowi żeby zatrudnił w UG koordynatora do spraw porządkowych
  Czy widzicie jak tuż przed wakacjami wygląda Brwinów ?
  – brudne ulice, niedrożne studzienki deszczowe
  – niektóre z ulic w ogóle nie zostały w tym roku ani razu sprzątnięte
  – zalane nowe przejście pod torami na sportowej, syf, śmieci dookoła
  – parking koło cmentarza przy ul.Pow.W-wy, trawa nie skoszona ani razu, przy krawężnikach rośnie zielsko
  – brak jakichkolwiek prac utrzymaniowych
  – trawa przy ul.Grodziskiej nie jest koszona w ogóle
  – korki, brak rozwiązań poprawiających przepustowość w centrum
  – większość ulic w mieście ma asfalt z lat 1970-80′
  – ul.wiejska, to zalążek powstania tej niegdyś osady, jak dziś wygląda…
  Możnaby tak wymieniać i wymieniać, ten burmistrz nigdy już nie osiągnie pewnego poziomu, z którego również ja byłbym zadowolony. I nie są to uprzedzenia.

  • brwinowianka pisze:

   a ja jeszcze dodam od siebie (pracownik netto) że monitorowany parking koło TopMarked naprzeciwko Netto stracił właśnie wszystkie wiaty przystankowe, tzn ktoś w nocy zdemontował wszystkie szyby ! Gdzie jest policja ? Po co ten fałszywy monitoring ? Jak to teraz wygląda?
   Ahhhhh, policja przecież wali konia zapomniałam

  • op pisze:

   Racja! Chcesz mieć:
   – czyste ulice,
   – skoszoną trawę,
   – brak korków
   – asfalt z XXI wieku
   Głosuj na Pis !!
   Dowód?? Za rządu PiS pewnej Beacie Sz. zrobiono asfalt do domu, mimo że mała wieś. A za PO nie!
   Bądź jak @Brwinowianin i w(y)łącz myślenie!

   • Brwinowianin pisze:

    no cieszę się że przejrzałeś wreszcie na oczy…taka ciekawostka –
    akurat mam gości z Kalifornii, którzy pierwszy raz od wielu wielu lat przylecieli bezpośrednim połączeniem LOT-U z Los Angeles.
    Zadowoleni że nie umęczyli się tak jak zwykle kiedy to musieli się przesiadać w Niemczech i kilka godzin czekać na kolejny lot …i że jest to bardzo miłe jak już w samolocie w USA obsługa mówi w ojczystym języku…Ja im zadałem pytani czy są świadomi komu to zawdzięczają że LOT zaczął ponownie latać za ocean ? Oni że …- LOTU 🙂
    – Ja im na to,
    – nie… zupełnie nie !!! – zawdzięczacie to PiS !
    A ONI ŻE JAK TO ,ŻE KACZYŃSKI JEST MAŁY, ŻE GO NIE LUBIĄ ITD…
    Ja im dalej tłumaczę, że za czasów PO Tusk mówił do pracowników LOT-U tak ; albo was wszystkich zwolnię, albo tylko część, przestańcie protestować bo i tak nic nie wskóracie !
    – Oni (amerykanie) jakoś cudownie sobie to przypomnieli, – „rzeczywiście to za czasów PO zlikwidowano tak bardzo potrzebne połączenia lotnicze…”
    Pozytywne jest to, że Polonię mieszkającą za granicą można do czegoś przekonać, że są otwarci, obserwują sytuacje w przeciwieństwie do Polaków tu mieszkających, którzy są manipulowani przez TVN i radio każdego dnia.
    A tak na marginesie, w samolocie relacji L.Angeles – W-wa 60% pasażerów to rosjanie. Polski przewoźnik (Lot) zwyczajnie odebrał klientów Lufthanzie i dlatego PO(Niemcy) tak bardzo zwalczali polskiego przewoźnika. Mówiąc wprost PO -KO to ludzie realizujący politykę Niemiec.
    Żałosny jesteś że tego nie widzisz i że nie zależy Ci na Polsce.

  • Kuran pisze:

   Brwinów rzeczywiście jest specyficzny. Widać to zaniedbanie na każdym kroku

   • labido pisze:

    Brwinów, jako społeczność jest całkiem normalny, jest tu , jak wszędzie. Natomiast władza od ładnych kilku lat zdradza pewne patologiczne odchyłki od normy. Tak bardziej podobne do „władzy” różnych komunistycznych naczelników, których nazwisk nikt już nie pamięta, na szczęście.

    • ABC pisze:

     Dokładnie tak. Autorytarny naczelnik jak za komuny.

  • micha pisze:

   A ja mam pytanie dodatkowe do burmistrza. Kiedy wreszcie dojdzie do otwarcia, tak szumnie zapowiadanego zresztą, cmentarza w Żółwinie? Nic o tym nie słychać, a mieszkańcy Gminy czekają na ten obiekt od 30 lat. Uprzedzając: proszę o łaskawe nie tłumaczenie, że są jakieś rzekome „protesty” mieszkańców, bo cmentarz został zlokalizowany w miejscu można powiedzieć idealnym – w każdą stronę kilkaset do przeszło 1000 metrów od najbliższych domów. A może…. jest jakaś inna przyczyna zwłoki w budowie cmentarza? Nie śmiem nawet tworzyć teorii spiskowych, mam jednak nadzieję, że teren dwóch działek przeznaczonych na cmentarz jest jeszcze w całości…

  • none pisze:

   Co by nie mówić – sporo jest jeszcze do zrobienia, zanim gmina Brwinów osiągnie pewien poziom uznawany za minimum współczesnego cywilizowanego świata. Do listy powyżej dorzucam też temat wywożenia odpadów. Zapraszam p. Burmistrza na spacer po ulicach gminnych i wdychanie zapachu trawy gnijącej w workach przed posesjami mieszkańców.

  • Gosiaczek pisze:

   a jeszcze przyjrzyjcie się ścieżce rowerowj do Parzniewa, jak była nowa, to trawę koszono, a teraz tylko chwasty rosną. Potem większa burza i tradycyjnie będzie zalana bo okoliczne rowy melioracyjne nie są koszone.
   Jeżdżę tam na rolkach i widzę jak jest

 6. kp pisze:

  nie ma pochwał „brwinowianina” .Przegapił,czy co.Niesamowite.
  Gratulacje Panie burmistrzu.

  • Filip pisze:

   Nie chwal dnia…..

  • Guns pisze:

   O ile oczywiście traktuję Brwinowianina za zwykłego trolla i krytykanta wszystkiego dookoła (zapewne wynika to z sympatyzowania innej partii politycznej) to uważam, że nowy tunel pod torami jest okropnym bublem:
   – Powinny powstać znaki informujące dla rowerzystów – w tej chwili kwestią czasu jest aż ktoś z rozpędu zjedzie po schodach (może to prowadzić do śmierci); ewentualnie można postawić barierki ograniczające możliwość zjechania po schodach;
   – Tunel jest wiecznie zalany, w środku leży sterta syfu i pozostałości po pracach. Myślę, że problemem jest tutaj odwodnienia (albo i jego brak);
   – Wokół wejścia do tunelu znajduje się mnóstwo śmieci – pozostałości po pracach;

   Mam tylko nadzieję, że nikt nie dokonał odbioru i rozliczenia inwestycji a wykonawcy naliczane są kary finansowe za przekroczenie terminu realizacji prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły