„Zielone miasto przyszłości” powstanie w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Grodzisk stale się rozwija i to również dzięki partnerom i inwestorom. Przy Legia Training Center w Urszulinie powstanie zielone miasto przyszłości, czyli Champions Park. Porozumienie w tej sprawie podpisano 1 lutego.

Na stadionie Legii Warszawa zostało podpisane porozumienie firm z gminą Grodzisk Mazowiecki, która od lat współpracuje z Danią. W czwartek 1 lutego Grzegorz Benedykciński Burmistrz Grodziska Mazowieckiego w obecności Króla Danii Fryderyka X osobiście podpisał dokument stanowiący początek projektu „Grodzisk Mazowiecki i Champions Park”, który zakłada stworzenie miasta przyszłości dzięki najnowszym technologiom i zielonym rozwiązaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i dystrybucji energii.

Wybór lokalizacji nie jest tu przypadkowy. Historia współpracy na linii Gmina Grodzisk Mazowiecki – Legia Warszawa rozpoczęła się w 2016 r. gdy stołeczny klub na terenie Urszulina postanowił stworzyć Legia Training Center. Obiekt zaczął działać na przełomie 2019 r. i 2020 r. Co więcej stołeczny klub coraz częściej wspominał, że będzie chciał wykorzystać również przyległe tereny. Zielone miasteczko powstanie przy Legia Training Center w Urszulinie w gminie Grodzisk Mazowiecki.- Legia wybrała Grodzisk Mazowiecki, żeby wybudować tam swoje centrum szkoleniowe. Wokół tego centrum Legia chce zbudować zielone miasto, czyli miasto na wzór tego, co dzisiaj dzieje się w Skandynawii, a szczególnie w Danii – podkreślił Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Champions Park w swojej ofercie będzie miało nie tylko strefę mieszkalną. Znajdzie się tu również miejsce na edukacje, rekreacje i sport. Nie zabraknie również miejsca na strefę handlową, hotelową z zapleczem wellness, a nawet… pola golfowe! Cały obszar Champions Park ma być samowystarczalny, ekologiczny i wielofunkcyjny. Wzorem ma być m.in. duński Sønderborg – zeroemisyjne miasteczko, w którym wdrożono wiele proekologicznych rozwiązań i technologii. – Miasteczko Sønderborg jest miastem zeroemisyjnym, w pełni zielonym. Mają wdrożone pasywne budynki i wdrożone bardzo dobre technologie. To samo chcemy zrobić w naszych projektach i inwestycjach – powiedział Tomasz Zahorski, który podczas czwartkowego spotkania reprezentował jako członek zarządu firmę Champions Developments, a który jest również prezesem zarządu Legia Training Center.

Budowa Champions Park miałaby ruszyć już w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “„Zielone miasto przyszłości” powstanie w Grodzisku Mazowieckim”

 1. Filip pisze:

  Naiwnych nie brakuje, ale za to brakuje tu informacji ktp będ%ie budował czyli inwestor, na czyjej działce, czy gminie GM potrzebne jest kolejne, po 4. tysięcznych Książenicach, miasto na peryferia h gminy. Kto zbuduje infrastrukturę – ujęcie wody i jej uzdatnianie, odwodnienie terenu, oczyszczalnia ścieków o kanalizacja, drogi dojazdowe i ulicę. Kto wybuduje placówki oświatowe – żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe? Oświetlenie . Mówi się w projekcie o budowie społeczeństwa innowacyjnego, żrównoważobego i wielofunkcyjnego o mieszanym przeznaczeniu. Budowa ekskluzywnego hotelu i pół golfowych. To taki korporacyjny bełkot. A chodzi o deweloperkę. Czy gminę GM na to stać. Czy gminie jest to potrzebne w obliczu wielu braków – snrodu, korków, dwuzmianowych szkół, nauki na plebaniach, braku gminnego żłobka.

 2. Zielono mi pisze:

  Wszędzie tylko te zielone miasta, zielone energię itd. A czy liczył to ktoś ile to będzie kosztowało????

 3. Super! pisze:

  A czy ktokolwiek poza kpinami widzi jaka to wspaniała inwestycja? Brawo! Jako Grodziszczanka choć z krótkim stażem bardzo się cieszę i gratuluję!

  • Marzena pisze:

   Brawo dla pani nie mogę czytać tych wszystkich krytycznych komentarzy ja od 15 lat mieszkam koło Grodziska i jestem częstym gościem w nim . Bardzo mi się podoba miasto i wiele ostatnich inwestycji, z których z radością korzystają mieszkańcy i inne osoby takie jak ja . Wspaniałe parki , nowa hala sportowa to wszystko dla ludzi więc po ci to tylko narzekać jak widać jak wiele osób korzysta z tego z radością. !

 4. Ola pisze:

  15 minutowe miasto

 5. Adam pisze:

  Wygląda jak piętnasto minutowe miasto.

 6. phi pisze:

  phi w Piastowie powstanie stara lokomotywa. I co łyso wam ????

 7. tomasz pisze:

  a osuszą te łąki na których to miałoby stanąć?

 8. Rozmach pisze:

  Będzie tam mieszkać ta nieutalentowana młodzież która i tak nie zagra nigdy w pierwszym składzie Legii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły