Zatrzymany za okradanie samochodów

Grodzisk Maz.

Zatrzymaniem podejrzanego zakończyły się działania grodziskich policjantów. Namierzyli oni 27-latka, który włamywał się do samochodów i kradł z nich pieniądze i rzeczy, które mógł szybko spieniężyć.

Działania w sprawie wykrycia sprawcy kradzieży były prowadzone przez policję od kilku tygodni. Efektem tych działań było ustalenie osoby podejrzanej o te przestępstwa. Mimo że mężczyzna ukrywał się w różnych miejscach, policjanci odnaleźli go i zatrzymali.

– Podczas przeprowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że 27-latek od stycznia tego roku dokonał czterech podobnych przestępstw, do których się przyznał – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy. W dwóch przypadkach włamał się do aut, a w dwóch skorzystał z okazji i okradł samochody, które były pozostawione otwarte na posesjach. Z każdego zabrał pieniądze i przedmioty, które mógł szybko spieniężyć. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy mężczyzna nie dokonał innych czynów w okolicy.

Po sprawdzeniu bazy danych okazało się, że 27-latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a następnie trafił do aresztu śledczego. Za ostanie zarzuty grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zatrzymany za okradanie samochodów”

  1. kpt. żbik pisze:

    a czy nie mógł zginąć przy próbie ucieczki ? tak było za komuny która wraca – czytaj nowy ład , nowy porządek świata , unia jewropejska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły