Zadał cios młotkiem, dostał zakaz zbliżania się

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie i uderzenie młotkiem w głowę innego mężczyzny. Za narażenie na utratę życia lub zdrowia 50-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze grodziskiej policji zostali wezwania na interwencję na jedną z posesji na terenie miasta. Na miejscu zastali mężczyznę z duża rana w głowie. Natychmiast wezwali pomoc medyczną. Mundurowi chcieli ustalić jak poszkodowany doznał obrażeń. Okazało się, że nieznany pokrzywdzonemu mężczyzna wszedł na posesję. Podczas sprzeczki wyjął młotek i zadał cios. Po zranieniu poszkodowanego nieznajomy się oddalił.

Policjanci szybko ustalili miejsce, w którym może znajdować się podejrzany. Zatrzymali 50-latka, którego wygląd pasował do opisu przekazanego przez pokrzywdzonego.

– Zebrane w sprawie materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prokurator  zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Popełnione przez 50-latka przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.