WKD liderem punktualności

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa znów ma powody do dumy. Przewoźnik może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem punktualności za 2023 rok.

Według danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego Warszawska Kolej Dojazdowa była najpunktualniejszym przewoźnikiem w Polsce ze wskaźnikiem na poziomie 98,66 proc. Za naszym lokalnym przewoźnikiem uplasowały się m.in. PKP SKM W Trójmieście, ODEG Ostdeutsche czy Ceske Drahny, a także spółki działające „po sąsiedzku” czyli warszawska SKM (12. miejsce w rankingu) czy Koleje Mazowieckie (15. miejsce w rankingu)

Jak zauważa Urząd Transportu Kolejowego, osiągnięty przez Warszawską Kolej Dojazdową w ciągu 2023 roku wskaźnik punktualności wynoszący 98,66%, będąc najwyższym spośród wszystkich operatorów, był niższy w porównaniu z poprzednim 2022 rokiem o 0,73 punktu procentowego, w którym osiągnął poziom 99,39%. Na wynik ten miała wpływ istotnie niższa punktualność pociągów WKD odnotowana w marcu (96,54%) oraz czerwcu (95,05%) – w pozostałych miesiącach kształtując się na poziomie 98-99%.

Wśród czynników, które złożyły się na ten wynik są m.in. połączenie funkcji przewoźnika i zarządcy infrastruktury kolejowej, prowadzenie przewozów kolejowych na całkowicie wydzielonej linii kolejowej, posiadanie przez WKD własnych zapleczy utrzymaniowych taboru oraz infrastruktury, oferta przewozową skonstruowaną na bazie cyklicznego rozkładu jazdy.

– Osiągane wskaźniki spółka WKD zawdzięcza również realizowanym od szeregu lat przedsięwzięciom inwestycyjnym w zakresie zakupu i utrzymania taboru – ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykonywania we własnym zakresie maksimum operacji w ramach jego cyklu przeglądowego – oraz infrastruktury kolejowej, wpisujących się w zobowiązania określone w umowach zawieranych z Organizatorem Przewozów – Samorządem Województwa Mazowieckiego. Działania te zauważalnie przekładają się na niską usterkowość eksploatowanego taboru oraz elementów infrastruktury kolejowej. Spośród zrealizowanych inwestycji obejmujących modernizację i rozbudowę elementów zarządzanej infrastruktury kolejowej, w zakresie odtworzenia, podwyższenia jej parametrów użytkowych oraz poprawy ogólnego poziomu bezpieczeństwa, przeprowadzone działania dotyczyły infrastruktury drogowej (torowej), sieciowej i elektroenergetycznej – podkreślają kolejarze.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “WKD liderem punktualności”

 1. Angel pisze:

  W rankingu na najobskurniejsze perony też byliby liderem…

 2. 🐷 pisze:

  Hahaha.
  Czy autobus zastępczy też byl brany pod uwagę .
  Śmiech na sali prostytutki.

 3. niemanadziei pisze:

  Wstydzilibyście się. Ludzi nie wozicie, rowerów nie wozicie, peronu nie macie, ekranów zepsutych nie naprawiacie… Prezesie TRWAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły