Weekendowe zmiany na kolei

Region

Ważna informacja dla podróżnych. W weekend 6-7 kwietnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Sprawdziliśmy jak będą kursować składy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Weekendowe zmiany wynikają z prac prowadzonych przy budowie nowego tunelu pod torami kolejowymi w Sulejówku Miłośnie oraz pracami na stacji Warszawa Zachodnia i na linii otwockiej – pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Wawer.

Zmiany w kursach SKM
W sobotę i niedzielę w relacji Otwock – Pruszków pięć pociągów linii S1 oraz dwa pociągi S10 nie pojadą przez przystanki Warszawa Gocławek, Olszynka Grochowska i Grochów. W odwrotnym kierunku, do Otwocka, z pominięciem tych przystanków, będzie kursowało 16 z 20 pociągów linii S10 i jeden pociąg S1.

Dodatkowo, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock–Pruszków, 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a sześć pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach – ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni.

Rozkłady jazdy SKM są dostępne tutaj.

Zmiany w Kolejach Mazowieckich
W związku z utrudnieniami część pociągów KM nie będzie kursowała przez podmiejską linię średnicową.
Rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich są dostępne tutaj.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Weekendowe zmiany na kolei”

  1. Brwinowianin pisze:

    Polacy to jest taki naród, że jak robi się im dobrze, to są niezadowoleni, a jak się ich bierze batem, to wtedy nic nie mówią.
    Także tusk wie co robi likwidując elektrownie Turów, a że 100 tys ludzi zacznie mieć problemy finansowe i brak perspektyw na życie to co to kogo obchodzi ?!
    A to tylko jedna z firm, które tusk planuje zlikwidować !!!
    BARANY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe