Wakacyjne utrudnienia na WKD

WKD

W czerwcu informowaliśmy Was o weekendowych utrudnieniach w kursowaniu kolejek WKD. Przewoźnik wydał nowe komunikaty w sprawie organizacji ruchu swoich pociągów.

Według najnowszych komunikatów, utrudnienia w ruchu zostają rozszerzone. Teraz potrwają one od 4 lipca do 7 sierpnia. Wszystko to w związku z kolejnym etapem budowy drugiego toru na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Na jakie ograniczenia musimy się przygotować?

Wyłączony z ruchu zostanie przystanek Grodzisk Mazowiecki Radońska. Ruch pociągów będzie odbywał się do stacji Grodzisk Mazowiecki Jordanowice. Na odcinku wyłączonym z ruchu uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Zamknięty będzie nadal tor na szlaku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Na tym odcinku również będą kursować zastępcze autobusy.

W dni powszednie, w godz. 8.45-20.00 zamknięty będzie tor w relacji Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice. Tak jak w poprzednich przypadkach, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy będą jeździć na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska przez Milanówek Grudów i Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.

W tym czasie także zawieszony zostanie przystanek Podkowa Leśna Zachodnia. Zastępcza komunikacja autobusowa nie posiada tam dedykowanego przystanku. Najbliższy przystanek autobusu zastępczego będzie przy stacji Milanówek Turczynek (Milanówek, ul. Królewska).

Autobusy będą kursować wdłuż szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska i Milanówek Grudów. Bez zmian zostaje natomiast kursowanie pociągów w relacji Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD. Punkty przesiadkowe z pociągów do autobusów (i odwrotnie) będą zorganizowane na przystankach Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.

Przez cały czas trwania remontu będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy – do pobrania tutaj. Przystanki komunikacji autobusowej pobierzecie tutaj. Szczegóły znajdziecie na stronie przewoźnika.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.