W Parku Skarbków pojawił się… hotel dla owadów

Grodzisk Maz.

Jedną z „inwestycji” realizowanych w ramach rozwoju zielono-niebieskiej infrastruktury była nietypowa „budowa”. Chodzi tu o Hotel dla Owadów, ten powstał w Parku Skarbków.

Na początku lutego władze Grodziska Mazowieckiego podpisały umowę na rewitalizację łąk kwietnych. Łąki te to najczęściej kompozycje stworzone z kwiatów i roślin miododajnych. Tworzy się je w miastach z myślą o ochronie owadów – głównie zapylaczy jak pszczoły oraz małych zwierzętach: gryzoniach, jeżach, żabach a nawet ptakach. Korzyści płyną też dla mieszkańców. Łąki kwietne wnoszą do miasta zarówno zieleń, ale również piękne kolory kwiatów.

Niebawem będzie można podziwiać efekty prac związanych z rewitalizacją. Łąki niebawem rozkwitną stając się jednocześnie „stołówka dla owadów”. Co więcej kolorowe kwiaty będą też piękną ozdobą samego parku.

Co ciekawe w ramach projektu przewidziano montaż elementów małej architektury i to nie tylko dla mieszkańców…– W Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim realizujemy projekt pn. „Stołówka dla owadów”. Już niedługo nasze łąki kwietne pięknie rozkwitną i zaskoczą nas pełną gamą kolorów. Dodatkowo w parku zostały ustawione hotele dla owadów, w których gniazdują pszczoły murarki. Do umeblowania hotelu użyte zostało naturalne wypełnienie w postaci: szyszek, kawałków kory, trzciny, słomy oraz luźnych elementów takich jak suche liście – informuje grodziski magistrat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.