Umowa na budowę budynku żłobka i przedszkola w Grodzisku podpisane

Grodzisk Maz.

To już pewne – w Grodzisku powstanie żłobek i przedszkole. Umowa na budowę obiektu została podpisana.

Umowa na budowę żłobka i przedszkola przy ul. Okrężnej w Grodzisku Mazowieckim została podpisana 24 stycznia w Willi Niespodzianka. Zadanie powierzono firmie P.H.U. Munbar Monika Zegradło z Jabłonny, która zaproponowała kwotę ponad 14 mln zł za realizację tego zadania. Ma 20 miesięcy na realizację zadania.

Nowy obiekt, który będzie mieścił żłobek i przedszkole powstanie przy ul. Okrężnej. Będzie to trzykondygnacyjny niepodpiwniczony budynek. Na parterze zaplanowano żłobek z czterema salami, a na piętrach – przedszkole z siedmioma salami. Do tego w budynku powstanie kuchnia, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Będą też dwie klatki schodowe oraz dwa szyby wind – towarowej i osobowej.

Do budynku będą przyłączone media i podłączone: klimatyzacja, wentylacja itp. We w pełni wyposażonej kuchni będą gotowane posiłki dla dzieci.
Teren będzie zagospodarowany zgodnie z przeznaczeniem i funkcją obiektu żłobkowo-przedszkolnego – pojawią się np. place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Zaplanowano też 35 miejsc postojowych dla aut. Teren będzie ogrodzony i oświetlony.

Inwestycja ta dostała dofinansowanie w ramach programu „MALUCH +” 2022-2029 w kwocie 4 070 050,10 zł z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) na utworzenie 100 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.