Szkoła w Parzniewie już niedługo w budowie?

Brwinów

Już niebawem rozpocznie się budowa szkoły w Parzniewie. By do tego doszło, Gmina Brwinów musi przedtem wyłonić wykonawcę tego przedsięwzięcia. Magistrat ogłosił przetarg w tej sprawie.

Szkołę w Parzniewie zaplanowano na działce sąsiadującej z Niepubliczną Szkołą Podstawową dla dzieci ze spektrum autyzmu „Przylądek”, przy ul. Przyszłości. W planach jest budowa szkoły wraz z salą gimnastyczną i zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Całe zadanie podzielono na dwa etapy.

W I etapie wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie gmachu szkoły o powierzchni ponad 5,3 tys. mkw, wraz z infrastrukturą techniczną, ścieżkami rowerowymi, drogami, parkingami, placami zabaw (łączna powierzchnia prawie 1,2 tys. mkw), wiatami rowerowymi, baterią 4 zbiorników retencyjnych i wszelkimi przyłączami oraz wyposażeniem. II etap to budowa sali gimnastycznej. Całość ma być przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Całość ma zostać wykonana do 30 lipca 2025 roku. Na oferty brwinowski magistrat czeka do 17 lipca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.