Stalowa 2010 – ćwiczenia służb w sytuacjach kryzysowym

Region

Awaria, pożar, wypadek, zawalenie czy skażenie chemiczne. W tego typu sytuacjach wymagana jest współpraca wielu różnych służb. Aby doskonalić umiejętności porozumiewania się i koordynacji prac Elektrociepłownia Vattenfall zorganizowała specjalne ćwiczenia.

We wtorek, 18 maja na terenie Pruszkowa odbyły ćwiczenia służb mundurowych oraz pracowników elektrociepłowni. Scenariusz wydarzeń został zaplanowany i w pełni zrealizowany. Około godziny 10.00 dyżurny Straży Miejskiej odebrał informację od jednego z mieszkańców o ulatniającej się parze w okolicy ul. Stalowej. Sześć minut później patrol SM wysłany pod wskazany adres potwierdził zgłoszenie.

Mundurowi ustalili, że para najprawdopodobniej wydobywała się z komory ciepłowniczej, znajdującej się na posesji nr 47. Natychmiast uruchomiono specjalną procedurę – o zdarzeniu poinformowane zostały służby dyżurne z Pruszkowa, służby porządkowe i inne podmioty. Straż Miejska wraz z Policją zabezpieczyły teren awarii.

Tak w skrócie wyglądał scenariusz ćwiczeń. Dzięki akcji pracownicy Straży Miejskiej, Policji, Pogotowia Elektrociepłowniczego oraz Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego mogli sprawdzić sprawność komunikacji i działania procedur.

Choć akcja zakończyła się powodzeniem przedstawiciele EC Vattenfal oraz wszystkich służb biorących w niej udział omówili jeszcze cały przebieg ćwiczeń. Pod uwagę wzięto szybkość i jakość informacji oraz sposób komunikacji i umiejętność ogólnej współpracy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.