Zakończenie sezonu w Sokołowie

Region

W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy sezon piłkarskiej ligi szóstek w gminie Michałowice. Historycznym, bo pierwszym, zwycięzcą został zespół Mantika.

Do rozgrywek zgłosiło się 10 zespołów, które rozegrały łącznie 45 spotkań na sokołowskim Orliku. Zdecydowana większość zawodników pochodzi z Sokołowa, Opaczy i Michałowic. Nieliczni mieszkają w Pruszkowie.

Walka o mistrzostwo toczyła się do ostatniej chwili – na kolejkę przed końcem szanse na mistrzostwo miały, aż trzy zespoły: Mantika, The A-Team oraz Challengers Michałowice. Jako, że po ostatnim meczu dwie pierwsze z wymienionych drużyn miały taką samą liczbę punktów (21), o triumfie decydował wynik bezpośredniego starcia. W tej rywalizacji lepsza okazała się Mantika, która pokonała w 6. kolejce zespół The A-Team 8:3.

Zwycięzcy otrzymali puchar i pamiątkowe dyplomy, które wręczał wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Kolejna edycja turnieju ma rozpocząć się we wrześniu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.