Wysokie zwycięstwo Pogoni

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki rozbili u siebie zespół Polonii Iłża 3:0. Bramki dla czerwono-białych strzelili: Paweł Romanowski, Tomasz kołodziejski i Bartłomiej Nowak.

Pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie podopieczni Rafała Smalca zagrali niezwykle obiecująco. Od pierwszych minut gospodarze narzucili rywalom swój styl gry. Najgroźniejsze akcje grodziszczanie przeprowadzali skrzydłami, gdzie szaleli Paweł Romanowski i Michał Bal. W 25.minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Rzeszotarski, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. Kilka minut później dobry strzał oddał Tomasz Feliksiak, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 35. minucie po pięknej akcji piłkarzy Pogoni w dogodnej okazji znalazł się Paweł Romanowski, który z zimną krwią wykończył akcję. Do końca pierwszej połowy, mimo usilnych prób, grodziszczanom nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Po przerwie trochę śmielej zaatakowali goście, którzy kilkukrotnie sprawdzili Pawła Pazdana. W 53. minucie Pogoń miała rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki gości. Do piłki podszedł Romanowski, który posłał dośrodkowanie w taki sposób, że piłka wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza. Po tym trafieniu gospodarze grali dużo swobodniej i coraz częściej atakowali bramkę Polonii. W 79. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić zawodnik i Iłży. Cztery minuty później na 3:0 pięknym technicznym strzałem podwyższył Bartłomiej Nowak. Wynik ten utrzymał się już do końca i Pogoń zanotowała pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Polonia Iłża 3:0 (1:0)