Radek zostaje w Anglii

Region

Po długim namyśle angielski klub Nottingham Forest zdecydował się natransfer Radosława Majewskiego z Polonii Warszawa. 23-letni pruszkowianin podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Radosław Majewski urodził się 15 grudnia 1986 roku w Pruszkowie. Pierwsze kroki na murawie stawiał w Zniczu. Na naszych oczach rozwijał się i kształtował. Następnie występował w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski oraz Polonii Warszawa. W reprezentacji Polski zadebiutował w swoje 21 urodziny – 15 grudnia 2007 w meczu z Bośnią i Hercegowiną.

Wychowanek Znicza Pruszków był w tym sezonie wypożyczony do Nottingham Forest. W angielskiej lidze grał w prawie 40 spotkaniach i strzelił cztery gole. Tak dobra dyspozycja sprawiała, że Majewski znalazł się w kręgu zainteresowań kilku klubów Premier League.

Menadżer The Reds, Billy Davies usilnie przekonywał zarząd klubu z City Ground, aby umowa z Majewskim została podpisana jeszcze przed zakończeniem sezonu. Do sfinalizowania kontraktu doszło w środę, 5 maja kiedy oba zespoły dopełniły wszystkich formalności. Angielski klub za Radka Majewskiego zapłacił Polonii Warszawa prawie 1,5 mln euro.

Istnieje duża szansa, że w przyszłym sezonie Majewski będzie grał w jednej z najbardziej prestiżowych lig w Europie – Premier  League. Nottingham zakwalifikował się do baraży o awans do wyższej ligi. Jego pierwszym przeciwnikiem będzie Blackpool FC. Jeśli uda im się zwyciężyć w dwumeczu w kolejnej fazie The Reds zmierzą się ze zwycięzcą pary Leicester City – Cardiff City.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.