Pruszków: Polsat Soccer Skills już od kwietnia

Region

Od kwietnia w kilku miastach w Polsce rozpoczyna się całoroczneindywidualne szkolenie piłkarskie Polsat Soccer Skills. System treningowy opracowany dla dzieci w wieku 8 do 16 lat jest uzupełnieniem treningu klubowego i obejmuje nie tylko zajęcia piłkarskie ale także trening motoryczny, mentalny i naukę języków obcych.

Zapotrzebowanie na indywidualne treningi całoroczne wypłynęło od rodziców – mówi Ewelina Stępień, PR Manager Polsat Soccer Skills – do tej pory szkoliliśmy dzieci i młodzież podczas obozów letnich i zimowych. Szkoleniem całorocznym spełniamy nie tylko oczekiwania rodziców ale staramy się także rozpowszechnić nasz system na większą skalę.

Zajęcia w cyklu 12-tygodniowym odbywać się będą w Centralnym Ośrodku Treningowym w Pruszkowie oraz w Ośrodkach Regionalnych w Bydgoszczy, Gdańsku oraz w Gliwicach, a docelowo również w innych aglomeracjach miejskich.

System szkoleniowy Polsat Soccer Skills zakłada indywidualny i kompleksowy trening dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat. Składa się z treningu piłkarskiego, motorycznego oraz mentalnego. Uzupełnieniem wszystkiego jest nauka języków obcych o profilu piłkarskim.

Trenerem koordynatorem projektu Polsat Soccer Skills jest Marek Milankiewicz, znakomity  trener, który wychował wielu utalentowanych piłkarzy takich jak Radosław Majewski, Tomek Chałas, czy Robert Lewandowski. Trener piłkarski, ma grupę maksymalnie czteroosobową, dzięki czemu zwraca uwagę na każdy szczegół, poprawia każdy błąd, eliminuje złe nawyki piłkarskie i cały czas tłumaczy chłopcom jak powinno wyglądać dane ćwiczenie – mówi Milankiewicz – umiejętności szkolone są w trzech obszarach – kontrola nad piłką, przyjęcia i podania oraz techniki strzałów – dodaje.

Nieodłącznym elementem szkolenia piłkarzy jest trening motoryczny, który koordynuje Przemysław Stelmaszewski. Na zajęciach trenujemy takie cechy jak gibkość, szybkość, wytrzymałość, siła oraz technika biegu – mówi Przemysław Stelmaszewski, koordynator treningu motorycznego – chcemy przyczynić się do wyszkolenia poprawnie biegających piłkarzy.

Równie istotny przy kompleksowym treningu piłkarskim jest trening mentalny. Głównym celem treningu mentalnego jest nauczenie chłopców pełnego wykorzystania swoich umiejętności w trakcie meczów i sprawdzianów – mówi Hanna Cygan, psycholog sportowy Polsat Soccer Skills, odpowiedzialna za treningi mentalne. W trakcie zajęć chłopcy pracują nad zwiększeniem pewności siebie, koncentracją uwagi oraz poznają różne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Dodatkowo podczas zajęć całorocznych Polsat Soccer Skills uczestnicy uczą się języków obcych o profilu piłkarskim. Dostępny jest język angielski i hiszpański.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje www.soccerskills.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.