Polish Open 2022 – siedem Polek zagra w Kozerkach

Grodzisk Maz.

Siedem polskich tenisistek wystąpi w pierwszym w kraju turnieju ITF W100 Memoriale Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – Polish Open 2022. Na podstawie rankingu wystąpią Magda Linette, Katarzyna Kawa, Weronika Falkowska i Urszula Radwańska. Natomiast „dzikie karty” od Polskiego Związku Tenisowego otrzymały Magdalena Fręch, Martyna Kubka i Anna Hertel.

Linette (AZS Poznań) będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką w drabince na 48 miejsc, którą poznamy w niedzielę po południu. Poznanianka jest obecnie 68. w rankingu tenisistek, a do Grodziska Mazowieckiego przyjechała prosto z Pragi, gdzie w piątek odpadła w ćwierćfinale imprezy WTA 250 na twardych kortach w Pradze.

Wśród największych gwiazd pierwszej edycji Polish Open znalazła się też czołowa zawodniczka LOTOS PZT Team Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom), aktualnie 82. na świecie. Triumfatorka niedawnych Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu nie zgłosiła się do turnieju w terminie, dlatego musiała skorzystać z „dzikiej karty”.

Pierwotnie podobną przepustkę od Polskiego Związku Tenisowego otrzymała tez Urszula Radwańska (WKT Mera Warszawa), która jednak ostatecznie znalazła się bezpośrednio w głównej drabince, podobnie jak wcześniej Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) i tenisistka LOTOS PZT Team Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom).

Pozostałe „dzikie karty” przypadły srebrnej medalistce Esvelo 96. NMP Martynie Kubce (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Annie Hertel (AZS Poznań), Czeszka Lucie Havlickova (wymiana z Czeskim Związkiem Tenisowym) oraz Waleria Olianowska, która niedawno uzyskała polskie obywatelstwo.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.