Pogoń Grodzisk i Nadarzyn zaczynają sezon

Region

Ruszają rozgrywki IV ligi. O awans będą walczyć m.in. zespoły GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki oraz GLKS Nadarzyn, który zrezygnował z gry w II lidze.

Drużyna Pogoni w tym sezonie powinna nadawać ton czwartoligowym rozgrywkom. Zespół Rafała Smalca został znacznie wzmocniony piłkarzami, którzy w przeszłości z powodzeniem występowali w I lidze. Maciej Rybaczuk i Tomasz Feliksiak przez kilka poprzednich sezonów reprezentowali Znicza Pruszków, natomiast Piotr Gawlik grał w Pelikanie Łowicz. Ponadto zespół został wzmocniony kilkom młodymi i utalentowanymi piłkarzami. Czy grodziskiej Pogoni uda się w końcu wywalczyć upragniony awans?

Drużyna z Grodziska Mazowieckiego w sobotę 13 sierpnia rozpocznie sezon wyjazdowym spotkaniem z Victorią Sulejówek. Mecz rozpocznie się o godz. 19.00.

Wielka niewiadomą jest drużyna GLKS Nadarzyn, która w zeszłym sezonie najpierw utrzymała się II lidze by potem zrezygnować z gry w tych rozgrywkach. W końcu drużyna z Nadarzyna wylądowała w IV lidze, a większość zawodników i trener Tomasz Matuszewski odeszli do innych klubów. Nowym szkoleniowcem GLKS został Maciej Terlecki, który jako zawodnik zbierał doświadczenie m.in. w Anderlechcie Bruksela, ŁKS-ie i Widzewie Łódź, czy Pogoni Szczecin. Jako trener będzie miał okazję przekazać swojej młodej drużynie wiedzę zdobytą  podczas bogatej piłkarskiej kariery. W sztabie szkoleniowym Nadarzyna znalazł się również były bramkarz reprezentacji Polski Grzegorz Szamotulski. Zespół składa się głównie z młodych zawodników, którzy będą mogli się pokazać na boiskach IV ligi.

Na co ich stać przekonamy się już w sobotę 13 sierpnia, kiedy to GLKS zmierzy się na wyjeździe z Naprzodem Zielonki. Początek spotkania o godz. 11.00.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.