Pewne zwycięstwo na własnym parkiecie

Region

Po dwóch przegranych meczach Liderki wreszcie przerwały złą passę. W sobotnim spotkaniu pruszkowskie koszykarki zwyciężyły w spotkaniu z drużyną z Rybnika.

Choć Lider był uznawany za faworyta w tym spotkaniu to do końca nie wiadomo było jak będzie przebiegać całe spotkanie. Z powodu infekcji przez część tygodnia w treningach nie mogły uczestniczyć aż cztery zawodniczki – Antczak, Koc, Mosby i Skorek. W efekcie Amerykanka nie znalazła się w meczowym składzie, a Antczak spotkanie obejrzała z ławki rezerwowych.

Jednak nawet takie osłabienie składu nie miało większego wpływu na przebieg spotkania. Liderki już w pierwszych minutach rozgrywki przejęły inicjatywę na parkiecie. Pod koniec pierwszej kwarty prowadziły aż jedenastoma punktami. Dzięki pewnej grze Adriane Ross i Brittany Denson pruszkowska drużyna tylko powiększała swoją przewagę nad zespołem z Rybnika.

Zawodniczki Utexu w ostatniej kwarcie całkowicie się poddały. W tej odsłonie gry udało im się zdobyć zaledwie trzy punkty. Ostatecznie Liderki w trakcie spotkania wypracowały prawie czterdziestopunktową przewagę.

PTS Lider Pruszków – Utex Row Rybnik 76:40
(24:13, 16:10, 20:14, 16:3)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.