Młody mieszkaniec Grodziska najmłodszym medalistą

Grodzisk/Pruszków / Tenis Stołowy

Jan Ove-Waldner, Leszek Kucharski i Lucjan Błaszczyk co łączy tych zawodników, oprócz tego, że w Polsce i w Europie wynieśli tenis stołowy na salony? Cała trójka została medalistami Indywidualnych Mistrzostw Kraju w wieku 17 lat!

Zawodnik Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski może się pochwalić jeszcze większym sukcesem. Miłosz dokonał tej sztuki mając 14 lat. Stanął na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski singla, pokonując w grze o medal trzykrotnego Mistrza Polski w deblu Szymona Malickiego.

Leszek Kucharski i Lucjan Błaszczyk swoje pierwsze krążki na arenie krajowej wywalczyli w grach podwójnych, Miłosz od razu w grze indywidualnej, gdzie o medal jest dużo trudniej. Nawet najbardziej utytułowana zawodniczka Indywidualnych Mistrzostw Polski Danuta Szmidt-Calińska swój pierwszy medal zdobyła w wieku 16 lat.

Pewnie dużo osób się zastanawia, jak to możliwe, że w tak młodym wieku można rywalizować i wygrywać z dużo silniejszymi i starszymi seniorami. To zasługa przemyślanego i efektywnie wdrażanego programu szkoleniowego FUNdamenty, którego autorem jest Jerzy Grycan. Program oparty o chińskim modelu szkolenia już od najmłodszych lat ma przygotowywać młodych zawodników do rywalizacji z seniorami. Miłosz nie jest aktualnie jedynym przykładem młodego tenisisty skutecznie rywalizującego z seniorami. Japończyk Tomokazu Harimoto w wieku 14 lat dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Rok później wygrał prestiżowe zawody China Open, pokonując w drodze do zwycięstwa trzech najwyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu Chińczyków. Z pewnością drogą, którą podąża Harimoto będzie chciał iść Miłosz, który już osiąga duże sukcesy w gronie seniorów na arenie krajowej, co pokazały 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski.
Inf Pras.

fot. Marcin Masalski/Bogoria Grodzisk

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Młody mieszkaniec Grodziska najmłodszym medalistą”

  1. Gmb pisze:

    Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły