Mistrzostwa Polski w ping pongu startują w Grodzisku

PING PONG

W grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala rozpocznie się w sobotę dwudniowe święto ping ponga. Rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski oraz eliminacje do Mistrzostw Świata. A swoich sił spróbować może dosłownie każdy.

Mistrzostwa zawitają w gościnne progi Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W sobotę rozegrane zostaną eliminacje, do których zgłaszać mogą się także amatorzy i najmłodsi. – Zagrać może każdy bez względu na umiejętności, wiek czy płeć. Szczególnie zapraszamy panie i dzieci. Gwarantujemy dużą ilość meczy do rozegrania, tak więc każdy tego dnia wyjdzie z hali spocony, zmęczony ale zadowolony z ilości rozegranych spotkań. Na wszystkich czekać będzie słodko-owocowy poczęstunek. Tego dnia zawodnicy nie tylko wywalczą eliminacje do niedzielnych gier finałowych ale również dla czwórki najlepszych zawodników sobotnich zmagań przewidujemy nagrody specjalne – zachęcają organizatorzy.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie (606-240-422 lub 604-704-731) lub na miejscu, godzinę przed zawodami.

Beztroska zabawa nie przesłoni sportowej rywalizacji z prawdziwego zdarzenia. Celem turnieju jest wyłonienie dwóch najlepszych zawodników, którzy reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata w Ping Pongu (World Championship of Ping Pong). W turnieju niedzielnym wezmą udział 64 zawodnicy. Pierwsza faza zostanie rozegrana systemem grupowym, druga pucharowym.

Szczegóły znajdziecie tu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Mistrzostwa Polski w ping pongu startują w Grodzisku”

  1. KK pisze:

    Nie takiej dyscypliny sportowej jak ping pong.
    Jest tenis stołowy

    • Dziadek pisze:

      Jest taka gra. Ping pong to przede wszystkim niebieska rakietka z papierem ściernym, która stała się symbolem Mistrzostw Świata, teraz już także i Mistrzostw Polski. Głównym atutem tej nowej dyscypliny jest dostosowanie prędkości, z jaką rozgrywane są akcje do oczekiwań kibiców. Z powodu braku rotacji, wszystko dzieje się wolniej, dzięki czemu wymiany są bardziej widowiskowe. Oglądając finał Mistrzostw Świata z 2015 roku byłem pod wrażeniem dopingu kibiców – ludzie naprawdę świetnie się bawili, żywo reagowali i towarzyszyli swoim faworytom do końca. Myślę, że w Polsce tak, jak i na zachodzie Europy, ping pong będzie zdobywał coraz większą popularność, ponieważ każdy może w to grać i o wiele szybciej niż w tenisie stołowym, może nauczyć się podstawowych uderzeń. Serdecznie pozdrawiam sympatyków ping ponga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły