Kibice powitali panczenistki na lotnisku

Region

Mimo późnej pory liczna grupa kibiców powitała na Okęciu KatarzynęWójcicką-Curuś, Katarzynę Woźniak i Luizę Złotkowską, brązowe medalistki olimpijskie w łyżwiarskim wyścigu drużynowym.

– Przyjechaliśmy witać Sławomira Chmurę i Luizę Złotkowską – oznajmił 11-letni Konrad Dąbkowski z Zespołu Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku.

– Trenujemy na warszawskim torze Stegny w 12-osobowej grupie. Sukces polskich zawodniczek w Vancouver dodaje nam nadziei, że może i my kiedyś staniemy na olimpijskim podium – powiedziała 10-letnia Klaudia Szymańska, koleżanka Konrada z ławy szkolnej i grupy szkoleniowej prowadzonej przez Krzysztofa Filipiaka i Artura Parchana.

„Wielkie dzięki złotko” – z takim transparentem przyjechali kibice z podwarszawskiej Zielonki, gdzie mieszka Złotkowska. Urząd Miasta przygotował baner z napisem: „Zielonka wita naszą kochaną Luizę, jest brąz w Vancouver 2010, będzie złoto w 2014”. Machano także plakatem „Niemożliwe nie istnieje”.

Polscy olimpijczycy zdobyli w Kanadzie sześć medali 21. zimowych igrzysk. Trzy (złoty, srebrny, brązowy) wywalczyła w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk, dwa srebrne w skokach narciarskich – Adam Małysz i brązowy – wspomniane panczenistki. Rezerwową w drużynie była Natalia Czerwonka.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.