Kadeci Bogorii najlepsi w kraju

Grodzisk Maz.

W piątkowy poranek po zwycięstwie 3:2 nad zespołem ZKS Zielona Góra drużyna kadetów Bogorii została Drużynowym Mistrzem Polski.

W turnieju rozgrywanym w Kraśniku Michał Gawlas, Jacek Mitas, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło najpierw wygrali zmagania w swojej grupie. Nasi czterej zdolni zawodnicy 3:1 pokonali AZS AWFIS Gdańsk oraz 3:0 AZS PWFZ Nysa. Dzięki temu awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. W nim za rywali mieli UKS Gryf Gdów, to spotkanie również wygrali bardzo pewnie w stosunku 3:0.

Trudniejsze zadanie czekało na nich w półfinale. Rozstawieni z numerem trzecim w całych zawodach kadeci Bogorii 3:1 z JKTS Jastrzębie-Zdrój. Dwa punkty w tym meczu wywalczył Michał Gawlas, zaś jeden punkt „dorzuciła” para deblowa Gawlas/Mitas. Około godziny 10 w wielkim finale adepci Akademii Bogorii rywalizowali ze wspomnianym zespołem z Zielonej Góry. Po dwóch grach był wynik 1:1, po zwycięstwie Michała Gawlasa nad Konradem Liskiem. Kluczowa okazała się gra deblowa, którą para deblowa Mitas/ Gawlas wygrała 3:0 w setach. Następnie Michał uległ 2:3 Mateuszowi Zalewskiemu i w meczu zrobiło się 2:2. Decydującą grę jedna bardzo pewnie z Liskiem wygrał Jacek, co dało naszej drużynie złoty medal. Szansę na medale cała czwórka będzie jeszcze miała w turnieju gry indywidualnej oraz deblowej.

Świetne wieści docierają również do kibiców Bogorii z Krakowa. Na południu Polski srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów osób niepełnosprawnych (do lat 23) wywalczył Marcin Zieliński. Marcin, który ma dopiero 15 lat w zmaganiach pokonał wielu starszych przeciwników. W swojej klasie 9 najpierw wygrał zmagania grupowe, a potem 3:0 w setach  pokonał swojego przeciwnika w półfinale. W grze o złoto uległ 0:3 w setach aktualnie grającemu w pierwszej lidze Igorowi Misztalowi. Marcinowi składamy wielkie gratulacje.