Dzieci pokopią z gwiazdami futbolu

Piłka Nożna

Jerzy Dudek, Michał i Marcin Żewłakowowie, Tomasz Hajto, Piotr Świerczewski, Maciej Żurawski – to tylko kilku byłych piłkarzy reprezentacji Polski, którzy już jutro wystąpią w turnieju mikołajkowym w pruszkowskiej hali Znicza. Zagrają razem z najbardziej utalentowanymi piłkarsko podopiecznymi domów dziecka.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Kibica, która chce w ten sposób – być może – odkryć nowe talenty futbolowe. – Fundacja swoją siedzibę ma w Pruszkowie, dlatego hala Znicza jako miejsce do organizacji turnieju była dosyć oczywistym wyborem. Dosłownie w ciągu trzech tygodni od powstania Reprezentacja Polski Fundacji Kibica rozegra swój pierwszy turniej. – mówi Tomasz Zboina z fundacji. – Znani polscy piłkarze wystąpią razem z podopiecznymi z domów dziecka z całego kraju. Nadsyłali oni filmy z próbkami umiejętności. W ten sposób wyłoniliśmy grupę młodych ludzi, którzy wystąpią w turnieju wspólnie z byłymi reprezentantami polskiej kadry – dodaje.

Na boisku zmierzą się ze sobą trzy drużyny. Wystąpią w nich m.in.: Michał Żewłakow, Marcin Żewłakow, Tomasz Hajto, Piotr Świerczewski, Radosław Majdan, Jerzy Dudek, Wojciech Kowalewski, Marcin Mięciel, Jacek i Arkadiusz Bąk, Tomasz Kłos, Jacek Zieliński, Bartosz Bosacki, Tomasz Rząsa, Tomasz Kiełbowicz, Jacek Krzynówek, Maciej Murawski, Bartosz Karwan, Kamil Kosowski, Mirosław Szymkowiak, Maciej Żurawski, Andrzej Juskowiak. Dodatkowo w turnieju wystąpi zespół którego nazwę organizatorzy nie ujawnią aż do startu rozgrywek. Do każdej z drużyn tworzonych przez zawodowych graczy zostaną przydzieleni utalentowani chłopcy. Mecze odbywać się będą w systemie każdy z każdym. – Formuła będzie prawdopodobnie taka, że w danym momencie na boisku w składzie ekipy będzie czterech dorosłych piłkarzy i dwa młode talenty wyjaśnia.

– Głównym atutem wydarzenia jest zbliżenie młodych kibiców do sportowców wielkiego formatu – dodaje Bartosz Kwiatkowski, prezes Fundacji Kibica. – Wychodząc z inicjatywą „Turnieju Mikołajkowego” sprawiamy, że historia piłki nożnej dalej jest żywa, a przy odrobinie szczęścia uda nam się odkryć młode talenty, których rozwojem sportowym moglibyśmy się zająć jako organizacja – kontynuuje Kwiatkowski.

Turniej odbędzie się 24 listopada w godzinach od 11.00 do 15.00 w hali Znicza w Pruszkowie, ul. Bohaterów Warszawy 4. Bilet wstępu kosztować będzie 10 zł, a zysk ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów dojazdu zaproszonych domów dziecka, a także na sprzęt sportowy dla młodych talentów.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.