Brąz dla Czerwonego Smoka

Sporty Walki

Zawodnik UKS-u Czerwone Smoki Brwinów Janek Rec zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-jitsu.

Mistrzostwa Polski Ju-jitsu Juniorów i Młodzieżowców odbyły się 8 marca w Katowicach, uczestniczyło w nich ponad dwustu zawodników. Rywalizacja w ju-jitsu sportowym odbywa się w trzech systemach: Fighting – walka, Duo System – rywalizacja par w demonstrowaniu technik obronnych oraz Newaza polegająca na walce w parterze. Janek Rec zajął trzecie miejsce w kategorii Fighting +81 kg oraz piąte w technice Newaza.

– To doskonały wynik biorąc pod uwagę, że Janek był najmłodszym startującym w swojej wadze. Stoczył siedem niezwykle ciężkich pojedynków. W tej kategorii pozostanie jeszcze dwa lata, a jego obecni przeciwnicy już niedługo będą startować w wyższej – Andrzej Pilipczuk, trener pracujący na co dzień z zawodnikami Czerwonych Smoków.

Klub powstał kilka lat temu jako Towarzystwo Sportowe mające umożliwić dzieciom efektywne i zdrowe spożytkowanie nadmiaru energii, podniesienie sprawności fizycznej i intelektualnej, oraz naukę i propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania. Dziś UKS z powodzeniem rozwija sekcje sportów walki czy piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych. Wynik Janka Reca potwierdza, że klub zmierza we właściwym kierunku.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.