Bez bramek w Nowym Dworze

Piłka Nożna

Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie Znicza Pruszków ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Choć okazji do zdobycia goli nie brakowało, to kibice bramek nie obejrzeli.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że piłkarzom z Nowego Dworu zależy na zdobyciu cennych trzech oczek. Piotr Maślanka w 3. minucie dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki dobiegł Odnog Marcellinus Obem. Niewiele brakowało a piłka wpadłaby do bramki strzeżonej przez Pawła Pazdana. Uderzenie było jednak źle wymierzone i futbolówka poszybowała nad poprzeczką Znicza.  Ta akcja była tylko przedsmakiem kolejnych ataków. W 17. minucie piłkę ponownie dośrodkował Piotr Maślanka, Łukasz Sosnowski doszedł do piłki, jednak skończyło się na rzucie rożnym.

Stuprocentowej okazji do zdobycia gola gospodarze nie wykorzystali w 26. minucie spotkania. W pole karne piłkę wrzucał Obem, ale Emilowi Rembiejewskiemu zabrakło zaledwie kilku centymetrów, by umieścić futbolówkę w pustej bramce Znicza. Dwie minuty później Przemysław Szabat  zaatakował bramkę „żółto-czerwonych”, jednak piłka po uderzeniu głową przeleciała obok bramki. W 40. minucie mimo dogodnej sytuacji piłki w bramce pruszkowian nie zdołał umieścić Szymon Kiwała. Tuż przed przerwą piłkarze Znicza mieli okazję do zdobycia cennej bramki. Zawodnicy nie wykorzystali jednak zamieszania pod bramką gospodarzy i piłkę ostatecznie złapał Karol Domżał.

W drugiej połowie spotkania piłkarze Świtu za wszelka cenę starali się pokonać golkipera Znicza. Emil Rembiejewski w 51. minucie po dośrodkowaniu Karola Drwęckiego mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenia. Piłka minimalnie minęła jednak poprzeczkę bramki Znicza. W kolejnych minutach spotkania inicjatywę na boisku przejęli pruszkowianie. „Żółto-czerwonym” nie udało się wypracować akcji, która mogłaby zaowocować cennym golem. W 71. minucie meczu ponownie zaatakowali gospodarza, jednak strzał głową Drwęckiego nie był dokładny i piłka znów minęła pilnie strzeżoną bramkę Znicza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki:Karol Domżał – Karol Drwęcki. Michał Krzymiński, Reinaldo Melao, Paweł Nowotka – Przemysław Szabat, Odong Marcellinus Obem (62′ Marcin Adamski), Łukasz Sosnowski, Piotr Maślanka (73′ Radosław Kamiński) – Emil Rembiejewski (82′ Rafał Melon), Szymon Kiwała.

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Michał Kucharski – Sebastian Olczak, Artur Januszewski, Krzysztof Kopciński (76′ Maks Banaszewski), Marcin Rackiewicz (66′ Maciej Machalski), Bartosz Niksiński(62′ Karol Grudniewski) – Adrian Paluchowski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.