​Pod znakiem derbów

Piłka Nożna

Spotkanie derbowe pomiędzy GLKS Nadarzyn, a KS Raszyn wysuwa się na plan pierwszy weekendowego „rozkładu jazdy” naszych drużyn występujących w niższych klasach rozgrywkowych.

Jedenastka z Nadarzyna wyraźnie obniżyła loty. Po efektownym początku rozgrywek, od dwóch kolejek zespół nie potrafi nawiązać skutecznej walki i w rezultacie obsuwa się w ligowej tabeli. Po ośmiu kolejkach GLKS plasuje się na piątym miejscu, z kolei raszynianie są wiceliderem. KS szybko otrząsnął się po blamażu w Oborach i w środę nie dał najmniejszych szans Kosie Konstancin, zwyciężając 4:1. Czy pójdzie za ciosem? Atutem KS Raszyn jest gra u siebie, gdzie nie stracili jeszcze punktu. Na wyjazdach grają w przysłowiową kratkę i tak naprawdę rezultat dzisiejszego spotkania w głównej mierze będzie zależał od dyspozycji, jaką zaprezentują przechodzący kryzys gospodarze.

W pozostałych meczach V ligi, kolejną próbę zainkasowania trzech „oczek” podejmie Piast. Do Piastowa zawita Jedność Żabieniec, który co prawda do potentatów nie należy, ale zdążył już urwać punkty KS Konstancin i mocno napsuć krwi zawodnikom z Nadarzyna. Teoretycznie łatwe punkty powinna wywalczyć Błonianka, która podejmie LKS Chlebnię, natomiast trudna przeprawa czeka Milan Milanówek grający na wyjeździe z KS Konstancin.

Na czwartoligowym froncie beniaminek z Ożarowa Mazowieckiego stanie w szranki z UKS Łady. Gospodarze na zaznali w tym sezonie porażki i w pełni zasłużenie plasują się na trzeciej lokacie. Zupełnie natomiast zawodzą rezerwy Znicza, które w ostatnich czterech kolejkach wywalczyły zaledwie jeden punkt. Jutro podopieczni Tomasza Sokołowskiego podejmą Jozefovię Józefów i jeśli nie wygrają, to na dobre zakotwiczą w dolnej części tabeli.

W klasie A Tur Jaktorów podejmie Naprzód Brwinów, rezerwy Pogoni II zagrają w Zaborowie, z kolei FC Płochocin czeka wyjazd do Mszczonowa. W Warszawie zagra Piast II, który zmierzy się z outsiderem – Okęciem II, a w niedzielę o pierwszy punkt powalczą w meczu ze stołeczną Gwardią rezerwy Piasta. Ciężką przeprawę będą mieli piłkarze AMT Nowa Sól, którzy w spotkaniu wyjazdowym zmierzą się z niepokonaną FC Lesznowolą. W klasie B prowadzący Milan II Milanówek gościć będzie Legion Pruszków, natomiast Błonianka II zagra z rezerwami Chlebni. Czerwone Smoki z Brwinowa natomiast czeka wyjazd do Cegłowa na mecz z miejscowym Orionem.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.