​Górak i Wang walczą o Londyn!

W dniach 11-15 kwietnia w Luksemburgu Daniel Górak i Wang Zeng Yi rywalizować będą o awans do igrzysk olimpijskich w Londynie. Na starcie jest 70 graczy.

„Zapomniałem już o nieudanych drużynowych mistrzostwach świata i do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk przystępuję w pełni skoncentrowany” – mówi Wang Zeng Yi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który przed czterema laty był o krok od zdobycia biletu do Pekinu. „Do gry w igrzyskach w kraju, w którym się urodziłem, zabrakło mi jednej wygranej. Wierzę, że tym razem los będzie mi sprzyjał i zagram w Londynie” – dodaje indywidualny mistrz Polski.

O przepustkę do stolicy Wielkiej Brytanii zagrają również Daniel Górak (Bogoria) i Bartosz Such (Olimpia-Unia Grudziądz). Górak w zakończonych niedawno drużynowych mistrzostwach świata był trzonem polskiej reprezentacji, odnosząc cztery wygrane, m.in. nad wyżej notowanymi Japończykiem Seiyą Kishikawą i Rosjaninem Kirillem Skachkovem. Suchowi w Dortmundzie nie wiodło się najlepiej. Były mistrz kraju wygrał dwa z pięciu pojedynków. Najbardziej z zawodów zapamięta jednak mecz z Austriakiem Robertem Gardosem, w którym niemiecki sędzia Frank Brunssen odebrał mu osiem punktów za nieprawidłowe według niego serwowanie.

„Europejskie kwalifikacje olimpijskie to bardzo trudny, specyficzny turniej. Tutaj każdy mecz jest istotny i nie można pozwolić sobie choćby na chwilę rozluźnienia” – twierdzą zgodnie biało-czerwoni. Zawodnicy zostaną na początku podzieleni na 16 czteroosobowych grup, z których awans do fazy pucharowej uzyska po dwóch najlepszych z każdej grupy. W drugiej części zawodów każdy uczestnik będzie miał trzy szanse wywalczenia biletu do Londynu. Tenisiści stołowi rywalizują łącznie o 11 olimpijskich miejsc.

Żadnemu z trójki naszych kadrowiczów, którzy rywalizować będą w Luksemburgu, do tej pory nie udało się wystąpić na igrzyskach olimpijskich. Ostatnim, który dokonał tej sztuki był cztery lata temu Lucjan Błaszczyk. Czterokrotny olimpijczyk zakończył już jednak reprezentacyjną karierę.

Zawody w Luksemburgu będą przedostatnią okazją kwalifikacji na igrzyska (codzienne transmisje w laola1.tv). Ostatnią szansą będą kwalifikacje światowe, które zostaną rozegrane w dniach 10-13 maja w Doha, a awans uzyska w nich tylko dwóch zawodników.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.