19-latek z Pruszkowa nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek

Region

Wychowanek MKS MOS Pruszków, Michał Sokołowski został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. 19-latek podpisał sześcioletni kontrakt.

Nowy gracz Anwilu poprzedni sezon spędził w Zniczu Pruszków. Mimo młodego wieku dostawał dość dużo okazji, aby pokazać się na pierwszoligowych parkietach. W 10 meczach na boisku spędził 180 minut notując 6,7 punktu, 4,1 zbiórki i 1,3 przechwytu. Mierzący 195 cm zawodnik może grać na pozycjach skrzydłowego jak i rzucającego obrońcy. Jego głównymi atutami są skoczność i dynamika. Sokołowski występował również w ostatnich Mistrzostwach Europy U-20 Dywizji B, gdzie był jednym z najlepszych zawodników turnieju.

Wychowanek MKS MOS Pruszków podpisał z drużyną z Włocławka sześcioletni kontrakt. Takie umowy w koszykówce są rzadkością, ale władze Anwilu wierzą, że w niedalekiej przyszłości ten utalentowany 19-latek będzie jednym z filarów zespołu. Sam zawodnik przyznaje, że negocjacje w sprawie kontraktu były krótkie i rzeczowe, co pozwoliło mu już dołączyć do nowego zespołu i pojechać na obóz kondycyjny do Karpacza.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.