Po raz piąty na ulicach Grodziska Mazowieckiego w Walentynki pojawili się młodzi ludzie z sercami – właśnie na dłoni. To realizacja inicjatywy „Serce na dłoni”.

W Walentynki – święto zakochanych – witryny sklepów i niektórych instytucji wypełnione są po brzegi serduszkami. 14 lutego także ulicami Grodziska Mazowieckiego zawładnął symbol miłości. Po raz piąty przeprowadzono inicjatywę „Serce na dłoni”. W tegorocznej odsłonie akcji uczestniczyli Stowarzyszenie na rzecz niepełnosprawnych „Malwa Plus”, Zespół Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego, uczniowie SP nr 4 i 5 oraz członkowie Strefy Aktywnego Seniora.

Tego dnia uczestnicy inicjatywy rozdawali serduszka z radosnymi i nierzadko pouczającymi cytatami na ulicach miasta. Celem akcji było przeniesienie akcentu święta z zakochania na ogólnie pojętą miłość do bliźniego. W sumie rozdano aż 3500 serc!

– Serce na dłoni i to nie jedno podali nam wolontariusze odwiedzający grodziski ratusz, a przywitał ich Norbert Cegliński, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Gratulujemy Małgorzacie Nocny z Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, pomysłodawczyni akcji – relacjonują urzędnicy z grodziskiego magistratu.

A Wy mieliście okazję spotkać serduszkową ekipę? A może znaleźliście serduszko np. za wycieraczką auta?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16