Są chętni na budowę nowego przedszkola

Pruszków

Pięć firm zgłosiło się do przetargu na budowę Przedszkola Miejskiego nr 9. Jednak tylko jedna z propozycji mieści się w zakładanym budżecie.

Władze Pruszkowa poznały już oferty firm zainteresowanych budową nowej siedziby Przedszkola Miejskiego nr 9 przy ul. Moniuszki. Miasto na tę inwestycję chce przeznaczyć 20,3 mln zł. Do przetargu głosiło się pięć firm. Ale tylko jedna oferta mieści się w zakładanym budżecie. Najniższą ofertę opiewającą na kwotę 18,175 mln zł złożyła firma Arcus Technologie Sp. z o.o. z Celestynowa. Natomiast najwyższą propozycję złożyła firma Rembud Sp. z o.o. – prawie 22,9 mln zł.

Przypomnijmy. Projekt zakłada stworzenie budynku składającego się z trzech dwukondygnacyjnych skrzydeł. W części obiekt będzie podpiwniczony. W budynku przewidziano stworzenie sali integracji sensorycznej, znajdzie się tu również sala rekreacyjna z zapleczem, pokój metodyczny, pokój logopedy, pokój psychologa, pokój pielęgniarki oraz osiem sal zajęciowych z łazienkami i dedykowanymi schowkami. Dodatkowo w budynku znajdzie się pomieszczenia dla dyrekcji i sekretariat, dwa pomieszczenia biurowe i zaplecze techniczne.

Warto podkreślić, że przedszkole będzie miało również własna kuchnię z zapleczem przystosowana do wydawania 200 posiłków dziennie. Kuchnia znajdzie się na parterze budynku, natomiast na piętrze znajdą się pomieszczenia pomocnice skomunikowane windą gastronomiczna z kuchnią.

Jednak budowa samego obiektu to nie koniec. W ramach inwestycji przewidziano również zagospodarowanie terenu przy przedszkolu. Zaplanowano tu nasadzenia drzew i krzewów. Oczywiście nie zabraknie tu również placu zabaw. Wiemy już nawet jakie zabawki się na nim znajdą. Zaplanowano montaż domku midi, bujawek, karuzeli, huśtawek, piaskownicy oraz lokomotywy.

Jeśli władzom Pruszkowa uda się rozstrzygnąć przetarg już teraz to wybrana firma będzie miała 26 miesięcy. Jest więc szansa, że nowy budynek przedszkola będzie gotowy na rok szkolny 2026/2027.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Są chętni na budowę nowego przedszkola”

  1. Nauczycielka przedszkola w Pruszkowie pisze:

    Ciekawe kto tam będzie pracował? Już teraz w ponad połowie przedszkoli w Pruszkowie brakuje kadry pedagogicznej. Poza tym znów w wakacje miesiąc dyżuru. Za poprzedni rok zostało mi 16 dni urlopu . Po tych wakacja zostanie jeszcze więcej. Należny urlop tylko na papierze. W tym roku kończę pracę w przedszkolu w Pruszkowie. Będę szukała w szkole lub w przedszkolu w Warszawie. Tam przynajmniej w wakacje można wybrać należny urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11353

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8911

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8398

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16