Rozbudowa ulicy Kępińskiej ze wsparciem samorządu Mazowsza

Brwinów / Inf. Prasowa

Gmina Brwinów otrzymała dotację samorządu województwa mazowieckiego na rozbudowę ulicy Kępińskiej. W czwartek 22 kwietnia została podpisana umowa na przekazanie dofinansowania dla tej inwestycji.

Odcinek ul. Kępińskiej, który zostanie rozbudowany, pełni ważną rolę komunikacyjną na obszarze południowo-wschodniego Brwinowa, łącząc dwie drogi wyższego rzędu – powiatową oraz wojewódzką. Stanowi on dojazd do centrum miasta poprzez połączenie z powiatową ul. Wilsona, a w przeciwnym kierunku dochodzi do drogi wojewódzkiej DW nr 719. Dla mieszkańców jest użyteczną drogą dojazdową do prywatnych posesji oraz zlokalizowanych w jej pobliżu firm.

W związku z planowaną rozbudową ulicy Kępińskiej gmina Brwinów wnioskowała do marszałka województwa mazowieckiego o dotację celową. Prośba została rozpatrzona pozytywnie – gmina uzyskała 1 603 524,82 zł dotacji w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego dla zadania pn. Rozbudowa ulicy Kępińskiej w Brwinowie na odcinku łączącym DP3126W z DW719. W czwartek 22 kwietnia, podczas XXXIV sesji Rady Miejskiej, została podpisana umowa na ten cel. W sesji uczestniczyli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu – Piotr Kandyba.

Gmina Brwinów uzyskała dotację na inwestycję. – Wsparcie, które otrzymaliśmy na rozbudowę ulicy Kępińskiej, jest kolejnym przykładem pomocniczości samorządu województwa mazowieckiego w stosunku do gmin. Dzięki tej dobrej współpracy możemy realizować inwestycje, które w znaczący sposób poprawiają jakość życia mieszkańców – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

W związku z tak istotną funkcją ulicy Kępińskiej została zaplanowana jej rozbudowa na odcinku około 710 m łączącym ul. Wilsona z drogą wojewódzką DW719. W ramach projektowanej inwestycji przewidziano m.in. wykonanie dwóch wyniesionych skrzyżowań, w tym z ul. Orzeszkowej oraz Kraszewskiego, wykonanie prawostronnego chodnika o szerokości min. 2,10 m, dojść do posesji, zjazdów z kostki betonowej oraz oznakowania pionowego i poziomego w tym przejść dla pierwszych. Zaplanowano również wykonanie sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci telekomunikacyjnej. – Ta inwestycja będzie już wkrótce uzupełniona kolejną wspólną inwestycją województwa mazowieckiego i gminy Brwinów związaną z rozbudową skrzyżowania ul. Kępińskiej z DW nr 719. Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w regionie, gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków – zaznacza burmistrz Brwinowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Rozbudowa ulicy Kępińskiej ze wsparciem samorządu Mazowsza”

 1. nikt pisze:

  jak znam Kosińskiego to nawali tam progów zwalniających i najlepiej ze dwa ronda

  • Brwinowianin pisze:

   @Mss nikt, a nie zauważyłaś, że ronda sprawdzają się o stokroć lepiej niż tradycyjne skrzyżowania ? Byłaś cokolwiek za granicą, widziałaś cokolwiek ? Nie sądzę

 2. ONA pisze:

  A o terminach …ciiiiisza jak makiem zasiał ha ! Czyżby czeka nas kolejne przełożenie w czasie ze względu na zbyt wysokie koszty i brak ofert jak było w przypadku słynnego ronda koło Dino w Brwinowie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły