Rozbudowa szkoły w Szczęsnem już niebawem

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na drugi etap budowy szkoły w Szczęsnem. Placówka zyska salę gimnastyczną.

Przypomnijmy – pierwszy etap budowy szkoły w Szczęsnem obejmował budynek przedszkola przedszkola z łącznikiem i przeniesienie kotłowni do budynku przedszkola. Ponadto zbudowano boisko tymczasowe, przyłącza i instalacje zewnętrzne, chodniki, droga wewnętrzna, zjazd, parking, plac apelowy oraz tymczasowa droga pożarowa. Dla bezpieczeństwa pojawiło się ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. Koszt tego etapu wyniósł 10,5 mln zł.

Drugi etap obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku szkoły dla 600 uczniów i sali gimnastycznej. Do tego powstaną drogi dojazdowe oraz parkingi. Wybudowane też będą ciągi komunikacyjne, boiska i plac zabaw. Tereny zielone również zostaną zagospodarowane.

Budynek szkoły będzie miał ponad 3900 mkw. Co się w nim znajdzie? Na parterze – szatnie, pomieszczenia świetlicy, pomieszczenia techniczne i magazynowe. Znajdzie się tu też gabinet dyrektora, logopedy, pedagoga i archiwum. Ze świetlicy i z holu będzie można wyjść bezpośrednio na dwór. Na piętrach znajdą się sale lekcyjne dla maksymalnie 25 dzieci, zaplecza sal, toalety, biblioteka i przestrzenie rekreacyjne.

Sala gimnastyczna będzie miała niezależne wejście, które znajdzie się w podcieniu pod korytarzem łączącym szkołę i salę. Na parterze będą szatnie i pomieszczenia dla trenerów. Na piętrze zaplanowano sal gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej.

Inwestycja ma być gotowa w 2025 roku. Jednak od początku września 2024 roku szkoła ma być częściowo oddana do użytku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.