Rozbudowa Liceum Mickiewicza dobiega końca

Szkoła

4 września odbędzie się uroczyste otwarcie rozbudowanego obiektu Liceum Mickiewicza w Piastowie.

Piastowskie liceum od lat zmagało się z wieloma problemami. Ciasne, przestarzałe klasy, mały, stary budynek. Na szczęście to już przeszłość. Teraz szkoła zyskała nowe oblicze. Po dwudziestu miesiącach, w samym centrum miasta, stanął wspaniały nowoczesny kompleks.

Pierwszy etap inwestycji został już zakończony – nowy budynek dydaktyczny oraz hala sportowa są już gotowe. W kolejnym etapie stary budynek zostanie zrewitalizowany.

Budynek szkoły powstaje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że prywatny podmiot (firma Warbud – zwycięzca przetargu) poniesie koszty związane z jej przeprowadzeniem, a przez kolejne 22 lata będzie pobierał za to wynagrodzenie z kasy miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Rozbudowa Liceum Mickiewicza dobiega końca”

 1. piastowiak pisze:

  -puk puk
  -kto tam?
  -orchopotam
  xD

 2. aaa pisze:

  Koszt budowy i rozbudowy opiewał na astronomiczną kwotę, teraz dowiadujemy się że obiekt nie jest własnością miasta i miasto będzie płacić za wynajem. Coś chyba nie do końca jest to jasne. Poczynania burmistrza są zaskakujące, nie zgodził się na wybudowanie osiedla w miejscu PTHW, jednym z argumentów było że samochody z osiedla korkowałyby wąską Warszawską,… nie minęły 3 miesiące i jak królik z kapelusza powstał Kaufland,.. czy naprawdę burmistrzowi przeszkadzały samochody czy brak współpracy na linii inwestor- konto bankowe? Następny przykład gospodarności to remont stosunkowo niedawno przebudowanej ulicy Orzeszkowej, rozumiem że pleban to ważna instytucja dzięki której wygrywa się wybory, ale w Piastowie jest dużo ulic bez chodników, bez twardej nawierzchni,.. no cóż, przykład idzie z góry. Mam nadzieję że NIK i instytucje powołane do kontroli, dokładnie wszystko sprawdzą.

  • gog pisze:

   „niedawno” czyli ok 6-8 lat temu remontowany był inny odcinek Orzeszkowej do Godebskiego , teraz była kontynuacja.
   Co do LO Mickiewicza pełna zgoda, głupota i marnotrawstwo pieniędzy mieszkańców

 3. Denis pisze:

  .. „przez kolejne 22 lata będzie pobierał za to wynagrodzenie z kasy miasta.”
  Zadłużyli miasto na kolejne 22 lata po tylko aby spełnić fantazje jednego człowieka ?!
  Co roku przez 22 lat po około 4 mln zł. + dopłata do niewystraczającej subwencji na utrzymanie większego LO .. o tyle mniej będzie na podstawowe zadania gminy Piastów.

 4. rodzic pisze:

  CKE: wyniki egzaminu ósmoklasisty
  POWIAT PRUSZKOWSKI
  Język polski: Piastów 6 miejsce, ostanie
  Matematyka: Piastów 5 miejsce, przedostanie
  Język angielski: Piastów 6 miejsce, ostanie
  Do sąsiednich Michałowic dzieli nasz przepaść, po kilkanaście procent róznicy!.
  Do zadań gminy należy edukacja przedszkolna i podstawowa. Edukacja licealne jest zadaniem powiatu.
  Inwestowanie w zbędne i słabe liceum oraz zaniedbywanie tym samym podstawowych zadań gminy jest szydzeniem z mieszkańców i lekceważeniem ich potrzeb.
  Po ubiegłorocznych strajkach wielu dobrych nauczycieli odeszło z piastowskich szkół podstawowych do gmin ościennych, efekty widać, tragiczny poziom nauczania o czym świadczą wyniki egzaminów.
  Pora podziękować burmistrzowi ze rezultaty jego błędnych decyzji!

  źródło: https://wpr24.pl/jak-wypadl-egzamin-osmoklasisty/

  • piastowiak pisze:

   To w sumie i tak nie ma znaczenia, szkoły państwowe i cały ten monopol państwa na edukację od lat służy tylko duraczeniu młodego cżłowieka

 5. Denis pisze:

  Szkoły podstawowe Piastowa wypadły najgorzej w powiecie pruszkowskim w egzaminach 8 klas SP. Przyczyny są proste, miasto zainwestowało w budynek LO, zamiast zatroszczyć się o edukacje podstawową. Miliony utopione w zadanie powiatu i nie starczyło pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli w SP. Wielu odeszło, a na na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Miasto upada, robi propagandowy szum ze żle wydanych pieniędzy. LO to nie wszystko, LO to zadanie powiatu . Tracą na tym uczniowie SP naszego miasta

 6. www pisze:

  „w formule partnerstwa publiczno-prywatnego” czego to politycy nie wymyślą żeby ukryć swoją nieudolność partnerstwo publiczno-prywatne – INACZEJ MÓWIĄC KREDYT Z WYSOKIM OPROCENTOWANIEM?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły