Regularnie kradli paliwo, trafili w ręce policji

Grodzisk Maz.

27-latek i jego 33-letni kolega wpadli w ręce policji. Mężczyźni wspólnie dokonali aż 18 kradzieży paliwa, ale jak się okazało to nie były ich jedyne „występki”.

Od kilku tygodni do grodziskiej komendy wpływały zgłoszenia dotyczące kradzieży paliwa. Policjanci dzięki pracy operacyjnej wytypowali dwie osoby podejrzane o ten proceder. Rankiem funkcjonariusze pojawili się w domu dwóch mężczyzn. Jak się okazało mieszkańców sąsiedniego powiatu. – Podczas dokładnego przeszukania lokalu i posesji policjanci zabezpieczyli czapkę, którą miał na sobie jeden ze sprawców podczas przestępstwa oraz sprawdzili samochody należące do podejrzanych. W dwóch autach potwierdzili silny zapach oleju napędowego, mimo tego, że były one zasilane benzyną. 27-latek i 33-latek zostali zatrzymani do dalszych ustaleń – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Funkcjonariusze w trakcie działań dochodzeniowo-śledczych potwierdzili, że 27-latek i jego 33-letni kompan dokonali kradzieży tablic rejestracyjnych z innego auta. Później wykorzystali je do 18 kradzieży paliwa. o dziesięciu z nich doszło na stacjach z terenu powiatu grodziskiego, a pozostałe 8 zostały dokonane w powiecie pruszkowskim, a także w Warszawie. Łączne straty stacji paliw wyniosły prawie 8 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie usłyszeli takie same zarzuty karne i w ramach środka zapobiegawczego zostali objęci dozorami Policji. Za kradzieże grozi im nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Regularnie kradli paliwo, trafili w ręce policji”

  1. hrabia de knurr pisze:

    obić go pałami jak rolników i po sprawie .. a do tego trochę gazu i wody na dokładkę

  2. Jerzy pisze:

    Co za kryminalny dół. Byle idiota zarobi tyle w dwa miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11356

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8926

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8412

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16