Regularnie kradł paliwo. Straty oszacowano na 12 tys. zł

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który od kilku miesięcy regularnie kradł paliwo ze stacji benzynowych w regionie. Właściciele stacji oszacowali straty na ponad 12 tys. zł.

Grodziscy policjanci regularnie patrolują rejon stacji benzynowych. W trakcie jednego z takich patroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na osobowego forda. Jego kierowca tankował paliwo do pojemnika przy dystrybutorze dla samochodów ciężarowych. Policjanci postanowili sprawdzić auto mężczyzny i samego kierowcę. Ich podejrzenia okazały się trafne. W samochodzie znaleźli tablice rejestracyjne od dwóch innych aut i pojemniki na paliwo.  Z uwagi na podejrzenie, że 37-latek kilka dni wcześniej mógł dokonać kradzieży paliwa w gminie Żabia Wola, został zatrzymany do wyjaśnienia.

W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych wyszło na jaw, że 37-latek na swoim koncie miał kilka występków. Od października mężczyzna kierowca forda dokonał aż siedmiu kradzieży paliwa na różnych stacjach benzynowych. — Trzy zgłoszenia pochodziły z terenu naszego powiatu, pozostałe z Warszawy i innych miejscowości w województwie mazowieckim. Właściciele okradzionych stacji oszacowali łącznie swoje straty na ponad 12 tysięcy złotych – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Obywatel Białorusi usłyszał siedem zarzutów kradzieży mienia. Na wniosek policjantów prokurator z Żyrardowa zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Policjanci nadal zbierają informacje na temat działań 37-latka. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy więcej zarzutów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.