Planetarium w Grodzisku Mazowieckim już otwarte!

Grodzisk Maz.

Wyskocz na kosmiczną przygodę do Grodziska Mazowieckiego i odwiedź nowe Planetarium, które mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej CAiIS przy ul. Sportowej 29.

Nowa sala edukacyjna grodziskiego planetarium posiada kino sferyczne z możliwością projekcji filmów 2D oraz 3D standardzie fulldome. Prezentowane filmy poruszają tematykę przyrody, geografii, fizyki i kosmologii. Oprócz kopuły sferycznej na wyposażeniu sali edukacyjnej są interaktywne kioski autostereoskopowe umożliwiające oglądanie obrazów 3D oraz dotykowe kioski edukacyjne.

Od poniedziałku do czwartku planetarium przyjmuje grupy zorganizowane np. szkolne a piątki, soboty i niedziele są dostępne dla klientów indywidualnych. Repertuar kina znajduje się na profilu Facebook: planetarium.grodzisk.

Oprócz pokazów kina sferycznego i innych atrakcji sali edukacyjnej planetarium prowadzi pokazy nieba, które odbywają się w kopule astronomicznej będącej najwyższym punktem hali widowiskowo-sportowej CAiIS w Grodzisku Mazowieckim.

 

Biuletyn Gminy Grodzisk Mazowiecki

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.