Pierwszy bieg Maratonu Miast Ogrodów za nami

Region

W minioną niedzielę w Podkowie Leśnej odbył się pierwszy bieg maratonu. Uczestnicy mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Sprawdźcie kiedy odbędą się kolejne biegi – będzie ich jeszcze sześć.

Maraton Miast Ogrodów organizowany jest już po raz trzeci. Łącznie liczy on siedem biegów na dystansach od 5 do 10 km. Suma wszystkich tras biegowych wynosi 42 km, czyli pełny maraton. Jak sama nazwa na to wskazuje imprezy sportowe odbywają się na terenie trzech miast-ogrodów: Podkowy Leśnej, Brwinowa i Milanówka.

– Pierwszy bieg odbył się w podkowiańskim parku. Trasa 5 km, zdecydowanie najbardziej terenowa z całego cyklu, nie należała do najłatwiejszych (podbiegi i zbiegi przy znacznej różnicy wzniesień), ale pomimo tego blisko 100 zawodników stanęło na mecie. Bieg był bezpłatny – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Najbliższy bieg odbędzie się 14 kwietnia w Milanówku na terenie Turczynka i liczy 5 km. Uczestnicy pobiegną trzy pętle po lesie, wąskimi ścieżkami. Zapisy możliwe tutaj.

Oto pełna lista biegów:
24.03 – 5km Podkowa Leśna
14.04 – 5km Milanówek
26.05 – 10km Podkowiańska Dycha
16.06 – 10km Bieg STO-nogi Milanówek
08.09 – 5km Brwinów/Żółwin
13.10 – 5km Podkowa Leśna
16.11 – Noc STO-nogi Milanówek (minimum 2 okrążenia)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.