Piastów: wrak samochodu ogranicza widoczność

Region

Jeden z naszych czytelników "namierzył" kolejny wrak samochodu w regionie (na zdjęciu). Stoi w Piastowie i jest bardzo uciążliwy.

„W Piastowie od około tygodnia stoi na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Wieniawskiego wrak Fiata Uno. Został zepchnięty na chodnik. Z samochodu wypłynęły płyny eksploatacyjne, dodatkowo zasłania widoczność kierowcom oraz utrudnia poruszanie się pieszym. Nikt się nim nie interesuje.” – napisał na skrzynkę kontakt@wpr24.pl internauta o nicku „jot”.

O sytuacji powiadomiliśmy policję. Asp. Dorota Nowak, rzecznik komendy powiatowej w Pruszkowie potwierdziła, że stoi tam samochód pokolizyjny.

– Według przepisów może tam być, bo nie stoi w pasie ruchu. Wiemy, że samochód nie jest poszukiwany. Trwają ustalenia właściciela i działania, aby ten właściciel zabrał auto – powiedziała asp. Nowak.

Otrzymaliśmy jednocześnie informację, że za tego typu sytuacje odpowiadają gminy. Policja ma tylko dwie możliwości zholowania samochodu – gdy auto podczas ruchu zagraża bezpieczeństwu, np. jest wadliwe, lub gdy jego stanie w konkretnym miejscu jest nieprzepisowe np. na drogach przeciwpożarowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.