Okradli auto metodą „na kolec”

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże metodą „na kolec”. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy policji w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z auta. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szybko ustalili samochód, którym mogli poruszać się podejrzani. Samochód ten zauważyli i zatrzymali w Warszawie miejscowi policjanci. Grodziscy mundurowi przejęli pojazd i sprawdzili jadących nim mężczyzn w wieku 44, 49 i 50 lat. Podczas przeszukania forda znaleźli narzędzia, które mogły służyć do przebijania kół.

Po zebraniu informacji i w toku sprawy policjanci potwierdzili, że zatrzymani mężczyźni brali udział w kradzieży na terenie Grodziska. – Aby dostać się do wnętrza jeepa, najpierw przebili oponę w samochodzie, a potem pojechali za nim, licząc, że kierowca zostawi otwarte drzwi w czasie oglądania awarii. Właściciel zaparkował dopiero na terenie swojego zakładu pracy, gdzie nie zamknął auta. Po jakimś czasie odkrył kradzież pieniędzy z pozostawionego w nim portfela i przebitą oponę – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży, do czego się przyznali. Poddali się dobrowolnej karze finansowej. Dodatkowo 49-latek odpowie za uszkodzenie pojazdu.

Policja apeluje – Gdy w aucie dojdzie do nagłej awarii, wybierzmy bezpieczne miejsce do zatrzymania się i organizowania pomocy oraz obserwujmy otoczenie. Trzeba uwzględnić, że awaria nie zawsze powstała przypadkiem. Metoda „na kolec” jest wykorzystywana przez przestępców do kradzieży pojazdów lub rzeczy z ich wnętrza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Okradli auto metodą „na kolec””

  1. ZEZ pisze:

    Gruzini to najwięksi złodzeje, u mnie chcieli włamać się do mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły