Nowe stacje GRM – wybrano wykonawcę

Grodzisk Maz.

Grodziski Rower Miejski będzie miał cztery nowe stacje. Przetarg rozstrzygnięty – wygrała firma Nextbike Polska.

W połowie listopada informowaliśmy Was o przetargu, jaki ogłosił grodziski urząd w sprawie rozbudowy systemu Grodziskiego Roweru Miejskiego. Dzisiaj liczy on 12 stacji i 92 rowery. Od przyszłego sezonu, czyli od marca 2023, pojawią się cztery nowe stacje. Trzy z nich otrzymają dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, jedna – w ramach zadania „Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów Parkuj i Jedź”.

Gdzie pojawią się nowe stacje? Rowery miejskie będzie można zaparkować przy ul. Osowieckiej w Adamowiźnie, ul. Teligi, ul. Dalekiej i ul. Traugutta w Grodzisku Mazowieckim.

Przetarg wygrała firma Nextbike Polska. Do jej zadań będzie należało dostarczenie elementów wyposażenia stacji, oraz ich instalacja i uruchomienie, a także włączenie do systemu GRM. Ma na to czas do rozpoczęcia nowego sezonu, czyli do końca lutego 2023 roku. Nextbike wykona to zadanie za 525 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.