Nowe pojazdy na liniach GPA

Grodzisk Maz.

Pasażerowie Grodziskich Przewozów Autobusowych (GPA) mają powody do radości. Przewoźnik właśnie podpisał umowę na zakup nowej floty autobusów, które mają zapewnić wyższy komfort podróży.

Nowe pojazdy będą wyposażone w dwie pary szerokich drzwi, co ułatwi pasażerom wsiadanie i wysiadanie. Co więcej, cały autobus będzie niskopodłogowy, co sprawi, że podróżowanie będzie wygodniejsze, zwłaszcza dla osób starszych czy z ograniczoną mobilnością. Dodatkowo, autobusy będą o około 30 proc. dłuższe od obecnie kursujących, co pozwoli na zwiększenie przestrzeni dla pasażerów. W każdym z pojazdów znajdzie się co najmniej 28 miejsc siedzących, w tym min. 11 siedzeń.

Co ciekawe zamiast tradycyjnych lusterek bocznych, nowe autobusy będą wyposażone w kamery. Ma to poprawić bezpieczeństwo oraz zapewnić lepszą widoczność, zwłaszcza po zmroku. Wnętrze pojazdów zostanie wyposażone w czytelny system informacji pasażerskiej oraz gniazda USB, umożliwiające ładowanie telefonów komórkowych. –  W autobusach zainstalowany będzie czytelny system informacji pasażerskiej – zewnętrzne i wewnętrzne wyświetlacze, system zapowiedzi przystanków itp. Na poręczach oraz w bocznych ścianach pojazdu zamontowane zostaną gniazda USB do ładowania telefonów – podkreślają przedstawiciele Grodziskich Przewozów Autobusowych.

Co więcej, nowe autobusy będą ekologiczne, spełniając najnowszą normę EURO6e. To ważne dla środowiska rozwiązanie, które z pewnością spotka się z aprobatą pasażerów oraz dbających o ekologię mieszkańców.

Nowe Solarisy mają trafić na trasy już od października, obsługując między innymi linie numer 17, 27, 62 i 78.  Koszt zakupu ośmiu nowych pojazdów to 13,3 mln zł brutto. Nie jest to jednak koniec planowanych zmian. GPA zapowiedziało również przetarg na zakup trzech autobusów elektrycznych oraz składanie wniosków o dofinansowanie zakupu kolejnych nowych autobusów, zarówno niskoemisyjnych, jak i elektrycznych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.