Spotkanie z Filipem Springerem

Podkowa Leśna

W ramach cyklu „Rozmowy o dobrym mieście” Podkowę Leśną odwiedzi znany pisarz i dziennikarz Filip Springer.

Springer to autor książek o architekturze i często nieładzie przestrzennym polskich miast. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania”  znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.

W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012). Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego o godz. 16.00 w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.