„Śląsk” w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Nie lada atrakcja szykuje się dla melomanów z regionu. 19 listopada w Grodzisku zagra, zatańczy i zaśpiewa jeden z najstarszych i najpopularniejszych zespołów ludowych.

Koncert zespołu „Śląsk” zaplanowano na 19 listopada w grodziskiej hali widowiskowej przy ul. Sportowej. To będzie doskonały występ z udziałem solistów, chóru, baletu, a także orkiestry. Artyści wystąpią w choreografii Elwiry Kamińskiej w większości do utworów Stanisława Hadyny.

Co wybrzmi ze sceny? „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Choreografię Elwiry Kamińskiej zobaczymy przy takich utworach jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”.

Występ „Śląska” odbędzie się 19 listopada o godz. 18.00 (wejście do hali będzie otwarte już od 17.00). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.