Przed nami Noc Bibliotek!

Region

Będzie to już 8. edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku odbędzie się ona 1 październikach. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „To się musi powieść”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Z roku na rok akcja przybiera na sile. W bibliotekach w całej Polsce na czytelników będą czekać ciekawe wydarzenia. Również w naszym regionie będzie co robić w sobotnią noc. A jakie atrakcje przygotowały biblioteki w naszym regionie?

Grodzisk Maz.
Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim na tegoroczną Noc Bibliotek przygotowała spotkanie z Beatą Biały, autorką książki „Słońca bez końca. Biografia Kory”. W spotkaniu uczestniczył będzie również fotograf piosenkarki i jednocześnie bohater książki, Jacek Poremba. Podczas spotkania przewidziano kawiarenkę z kawą i herbatami smakowymi. Będzie można obejrzeć również zdjęcia Kory, wykonane przez Jacka Porembę.
Start: 1 października (sobota), godz. 18:00
Miejsce: Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57

Komorów
Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie zaprasza na Noc Bibliotek. O godz. 14.00 przygotowano seans filmowy dla dzieci „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Również o godz. ć14.00 zaplanowano wymiankę książek oraz pozna tajniki dbania o książki. Od 15.30 zabawa detektywistyczna z nagrodami. Natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim – „Marcin z lasu”.
Start: 1 października (sobota), godz. 18:00
Miejsce Gminna Biblioteka Publiczna , ulKraszewskiego 3, 05-806 Komorów

Milanówek
Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku na dzisiejszą noc bibliotek zaplanowała szereg ciekawych atrakcji związanych z… grami! W programie rodzinne gry planszowe, warsztaty tworzenia autorskich gier na podstawie literatury – twórcze zabawy z książkowymi postaciami oraz literackie bingo – plansze z tematyczną treścią
Start: 1 października (sobota), godz. 18:00
Miejsce: Milanowska Biblioteka, ul. Spacerowa 4

Piastów
Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie przygotowała dla wszystkich kiermasz tanich książek. W ofercie będą książki dla dzieci, młodzieżówki, powieści obyczajowe, horrory, popularnonaukowe oraz wiele innych. Wszystko za jedyne 2 zł! O godz. 19.00 odbędzie się seans filmowy „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Na miejscu na gości będzie czekać drobny poczęstunek i napoje.
Start: 1 października (sobota), godz. 17:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie, ul. Warszawska 24.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10530

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4146

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3092

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2944
Grill gazowy