Młoda grodziszczanka wystąpi na Eurowizji

Grodzisk Maz.

Alicja Armata z Grodziska Mazowieckiego ze swoimi koleżankami z zespołu będzie walczyć o udział w Eurowizji Junior. Dziś o 17.30 na kanale TVP1 ruszają kwalifikacje do konkursu piosenki.

Eurowizja to jeden z najbardziej znanych konkursów piosenki. Jednak oprócz plebiscytu dla „dorosłych” artystów, organizowana jest również edycja dziecięca. Eurowizja Junior 2017 odbędzie się w Gruzji. Kto będzie reprezentował w niej Polskę? Jest szansa, że będzie to mieszkanka Grodziska Mazowieckiego Alicja Armata.

Preselekcje odbędą się 1 października. Na antenie TVP1 o godz 17.30 zobaczymy młodych artystów, którzy będą walczyć o udział w konkursie piosenki. O tym, kto pojedzie do Gruzji, zdecydują telewidzowie oraz trzyosobowe jury w składzie: Natalia Szroeder, Sylwia Lipka oraz Artur Orzech.

Alicja na scenie pojawi się wspólnie z koleżankami z zespołu ASMki. Zespół występuje od 2013 r. W jego składzie oprócz Alicji Armaty są: Amelia Zduńczyk, Anna Kugel oraz Sonja Sadowska. Dziewczyny same piszą teksty swoich piosenek. ASMki na swoim koncie mają wiele sukcesów. Wygrały m.in. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, zdobył II miejsce na festiwalu w Monachium, występował w rock operze Amazonki i Wikingowie w Teatrze Muzycznym ROMA, oraz w klipie Majki Jeżowskiej.

Poniżej zamieszczamy teledysk do piosenki „Pod prąd”,którą ASMki zaprezentują na krajowych preselekcjach.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.