Kobiety opanowały Grodzisk

Grodzisk Maz.

W miniony weekend kobiety opanowały Grodzisk Mazowiecki! Na wszystkie panie czekały ciekawe atrakcje i występy.

W sobotę panie miały okazję uczestniczyć w kobiecej sesji fotograficznej wykonanej przez Joannę Michalik. Zdjęcia były elementem akcji Przestrzeń Kulturze Przyjazna. To jednak nie koniec. Nie zabrakło również historycznego spaceru „Szlakiem Dawnych Grodziszczanek”. Łukasz Nowacki i Anna Woźniak opowiadali o takich miejscach jak willi Niespodziance, Zakładzie Wodoleczniczym, dawnej szkole żydowskiej, willi Foksal i przy Dworcu PKP.

Kogo zatem można było „poznać” w trakcie spaceru? Anna Woźniak z pasją opowiadała o – Ewie Partum z domu Frejdlich, Helenie Bogorskiej, o Hannie Bracha Horowitz, żonie rabina Elimelecha Szapiro oraz Zosi Andruszkiewicz.

To jednak nie koniec! Niedziela również upłynęła pod dyktando pań. „Miasto Kobiet” jak zwykle opanowało grodziskie Centrum Kultury. Nie zabrakło ciekawej oferty sportowej dla pań, rękodzieła, kobiecych spotkań m.in. z Grażyna Szapołowską oraz koncertu. Ten ostatni był męskim akcentem, bowiem przed publicznością wystąpił Grzegorz Wilk. Co ciekawe na widowni zasiadły nie tylko panie, ale i panowie.

A jak imprezy oceniają organizatorzy. – Ogólnie bardzo dobrze. Pani były oczarowane Grzegorzem Wilkiem. Jest bardzo otwarty i spontaniczny więc to się podobało gościom imprezy. Zdradzę, że niektórzy nawet tańczyli. Generalnie dostaliśmy bardzo wiele pochwał od uczestników – mówi nam Mariola Goździkowska z Biblioteki Publicznej w Grodzisku Mazowiecki. – Mogę zapewnić, że w przyszłym roku nie zabraknie ani spotkania z ciekawą osobą,ani koncertu. A może coś jeszcze dodamy – podkreśla.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe