Dzieje się: „Dobra Kawa i Naprawa” oraz „Targ Moli”

Grodzisk Maz.

Nie masz pomysłu na spędzenie nadchodzącego weekendu? Ciekawe wydarzenia szykuje Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki!

Po jesiennych porządkach z szafy wyciągnęliście stare i popsute sprzęty? Naprawiać nie warto, a wyrzucić szkoda? Jeśli tak to w najbliższą sobotę koniecznie zabierzcie popsute fanty do Biblioteki Publicznej w Grodzisku Mazowieckim. – Przestrzeń między regałami przeobrazimy w miejsce spotkań rzemieślników i osób, które mają coś do naprawienia. Wzorując się na holenderskich kawiarenkach naprawczych, stworzyliśmy akcję „Dobra Kawa i Naprawa” – podkreślają bibliotekarze.

Biblioteczni wolontariusze przywrócą „do życia” wszystkie rzeczy, które nie wymagają części zamiennych. Dodatkowo wytłumaczą i doradzą jak podobne naprawy przeprowadzić samemu. To wszystko bezpłatnie i przy kubku pysznej kawy.

Akcja Dobra Kawa i Naprawa odbędzie się w sobotę, 4 listopada, pomiędzy godziną 10.00 a 14.00, w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ulicy Spółdzielczej 9.

A jak już o jesieni mowa to warto zadbać również o zajęcie na długie jesienne wieczory. Tu idealną propozycja jest lektura książki. Ale co zrobić gdy domowe półki uginają się pod tytułami, które znamy na pamięć, a na nowe książki nie chcemy wydawać majątku? Tu z propozycją wychodzą Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna. W niedzielę 5 listopada wspólnie organizują… „Targ Moli”.

– „Targ Moli” to wydarzenie zarówno dla prawdziwych bibliofilów i koneserów literatury, jak i tych, którzy z książkami do tej pory nie byli zbytnio zaprzyjaźnieni. W Poczekalni PKP będzie można sprzedać i kupić książki oraz płyty z muzyką, porozmawiać, a także napić się dobrej kawy – zachęcają organizatorzy.

Jeśli jesteście zainteresowani sprzedażą swoich książek i płyt to koniecznie zgłoście się do Poczekalni PKP by zarezerwować miejsce! Można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem facebookowego profilu. Stoiska są bezpłatne.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe