Bayer Full zagra na brwinowskich dożynkach

Brwinów

W ubiegłym roku mieszkańcy Brwinowa na dożynkach bawili się przy muzyce zespołu Boys. Stadion miejski wypełnił się po brzegi i wiele wskazuje na to, że podobnie będzie w... tym roku. Jedną z gwiazd tegorocznych dożynek będzie zespół Bayer Full.

Imprezę zaplanowano na 26 sierpnia. Zabaw rozpocznie się o godz. 17.00. Po oficjalnym powitaniu mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych animacjach na łące przygotowanych m.in. przez brwinowski ośrodek kultury. Masło z dżemem, Place lizać, Ziołowe Love, Kłosy we włosy – jeśli jesteście ciekawi co kryje się pod tymi nazwami to koniecznie wybierzcie się na dożynki.

Już o godz. 18.00 rozpocznie się część koncertowa. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Bletaine. Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Wprawdzie główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna, jednak muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie.

Jak na dożynki przystało nie może zabraknąć konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Na godz. 19.00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników. O 19.30 scenę opanują animatorzy, którzy zatroszczą się o to by najmłodsi również świetnie bawili się na dożynkach.

O godz. 20.00 na scenie pojawi się legenda muzyki disco polo, czyli zespół Bayer Full można nazwać legendą muzyki disco polo. Grupa istnieje od 1984 r. Jej liderem i wokalistą jest Sławomir Świerzyński. Zespół na swoim koncie ma aż 19 płyt sprzedanych w nakładzie ponad 16 milionów egzemplarzy. Obecny skład grupy stanowią Sławomir Świerzyński, Beata Matuszewska, Roman Matuszewski, Nikola Świerzyńska, Sebastian Świerzyński i Damian Świerzyński. Do najbardziej znanych przebojów Bayer Full należą „Majteczki w kropeczki”, „Żono moja”, „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

Godzinę później zobaczymy na scenie zespół MaSza z Aleksandra Paszkiewicz na czele. Aleksandra współpracowała w roli choreografa z takimi zespołami jak Toledo, czy właśnie Bayer Full. Teraz tworzy własną muzykę, również w nurcie disco polo.

Na koniec dożynkowego wieczoru wysłuchamy koncertu zespołu No i Dobrze (godz.21.30). Zespół powstał w lutym 2006 roku. Tworzą go doświadczeni muzycy wcześniej grający w zespołach o różnych charakterach muzycznych. – To zróżnicowanie gatunków takich jak: pop, blues, rock, funk, jazz i muzyka klasyczna stworzyło nam możliwość swojej interpretacji coverów, jednocześnie nie burząc intencji ich twórców. Wykonując utwory, nie korzystamy z żadnych „pomocników” i „technicznych” zastępców muzyków, jest to muzyka w 100 proc. na żywo – podkreślają muzycy.

Tegoroczne dożynki odbędą się na placu położonym pomiędzy ulicami Dworską, Piłsudskiego oraz Przejazd.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.