„Kucie kos” powstaje na dawnej kuźni w Brwinowie

Brwinów

W tym roku przypada 160. rocznica Powstania Styczniowego. Na cześć tego jubileuszu na dawnej kuźni powstaje wyjątkowy mural.

W Brwinowie podziwiać można dwa wyjątkowe murale – Wacława Kowalskiego, witającego „samych swoich” przy rondzie i ruszający na akcję strażacy, namalowani na budynku OSP. Przypadły one do gustu zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym, gościom.

Kolejny mural powstaje na północnej ścianie szczytowej budynku przy ul. Dworskiej 1. „Kucie kos” Artura Grottgera będzie dobrze widoczny od strony ul. Biskupickiej. Będzie to jednocześnie uczczenie rocznicy niepodległościowego zrywu Polaków z 1863 r. oraz przypomnienie o dawnej funkcji budynku.

Na obrazie widać kucie kos. – Na obrazie został uwieczniony wówczas 18-letni Adam Chmielowski (znany jako Święty Brat Albert) – to żołnierz stojący w tle pomiędzy kowalami kującymi kosę (opierający się o drzewiec, na którym zostanie zamontowana wykuta broń) – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński i dodaje – Warto wiedzieć, że rodzice Świętego Brata Alberta 6 lipca 1838 r. brali ślub w kościele w Brwinowie.

Mural wykonuje pracownia artystyczna Vinci z Ełku. Efekty prac będziemy mogli podziwiać już za kilka dni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “„Kucie kos” powstaje na dawnej kuźni w Brwinowie”

 1. Rrs pisze:

  Może zamiast kucia kos połatamy dziury bo nogi można połamać

 2. Precz z komunistami z PO pisze:

  Kosiński robi sobie ładnie koło swojego domu 🙂 heh
  -Gorzej jednak z czystością ulic, tych bardziej odległych od jego miejsca zamieszkania ..
  Pszczelińska ma pozapychane studzienki odwodnieniowe ulic, podobnie w Parzniewie, przy krawężnikach rośnie zielsko.

  Niektóre ścieżki rowerowe nadal nie zostały sprzątnięte po zimie, jest na nich pełno piasku, szkiełek, kamyczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły